Trwa ładowanie...

"Zdradzieckie mordy", "kanalie", "mordercy". Internauci WP ocenili słowa Kaczyńskiego

Zdecydowana większość osób, które zagłosowały w naszej ankiecie, uznała słowa Kaczyńskiego za skandaliczne.
Share
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
drhzkwj

W sondzie WP zagłosowało dotychczas prawie 60 tys. internautów. 79,2 proc. z nich uznało słowa Kaczyńskiego za skandaliczne, 18,9 proc. uważa, że prezes PiS ma rację, 1,9 proc. nie ma zdania.

Głosowanie trwa, tu można wziąć udział w ankiecie.

Podczas burzliwej nocnej debaty wokoł projektu ustawy o Sądzie Najwyższym największe kontrowersje wywołały słowa prezesa PiS. - Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - powiedział Jarosław Kaczyński. Za te słowa Platforma Obywatelska grozi PiS procesem sądowym, Nowoczesna też nie kryje oburzenia. Katarzyna Lubnauer z tej partii mówiła rano o "zdradzieckich mordach, kanaliach i gorszym sorcie", podkreślając, że tak właśnie teraz czują się przeciwnicy polityczni Prawa i Sprawiedliwości.

drhzkwj

Zobacz też: Kaczyński nie wytrzymał: "Nie wycierajcie sobie mord moim bratem. Zamordowaliście go"

Wcześniej poseł PO Borys Budka zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego mówił: "Pan jest wyjątkową osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy. Dopóki był śp. Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy. Tym aktem prawnym, tym zestawem ustaw państwo próbujecie zdusić polską demokrację".

Reporter WP uchwycił na nagraniu, jak ludzie zareagowali na słowa Kaczyńskiego o mordercach. Były gwizdy, okrzyki: "hańba", "sam go zamordował" i "to pokazuje, co Kaczyński ma głowie, po co im są potrzebne sądy, to ma być instrument do wsadzania opozycji do więzień".

Przeczytaj też: Sławomir Sierakowski: To Jarosław zdradził i poniżył brata

drhzkwj

Podziel się opinią

Share
drhzkwj
drhzkwj
Więcej tematów