Trwa ładowanie...

Zdjęcie z Australii wywołało panikę na całym świecie

Naukowcy w Corpus Christi Catholic School w Lauderdale w Australii przeprowadzili w weekend symulację uderzenia meteorytu w ramach szkolnego Dnia Odkrywania Meteorytu. Zdjęcia z wydarzenia trafiły do sieci i wywołały panikę wśród tysięcy osób.

  Zdjęcie z Australii wywołało panikę na całym świecie Zdjęcie z Australii wywołało panikę na całym świecieŹródło: Corpus Christi Catholic School
d3lp6xi

Szkolna symulacja uderzenia meteorytu została przeprowadzona w weekend w szkole Corpus Christi Catholic School w Lauderdale, niedaleko Hobart w Australii. Eksperyment przeprowadzono z okazji szkolnego Dnia Odkrycia Meteorytu. Fotografie z wydarzenia zostały zamieszczone przez placówkę w sieci. Efekty pracy badaczy był wiarygodny do tego stopnia, że wywołał panikę wśród tysięcy Internautów.

- Staramy się promować naukę opartą na realnych doświadczeniach dla uczniów i uznaliśmy, że świetnym sposobem na to jest zrobienie czegoś całkiem szalonego - powiedział w rozmowie z "NCA NewsWire" wicedyrektor szkoły Ben Morgan.

d3lp6xi

Szkoła wykonała doświadczenie wykorzystując m.in. koparkę i specjalny głaz. W organizację przedsięwzięcia zaangażowała się lokalna firma Mansfield Buliders.

Symulację zabezpieczała straż pożarna i funkcjonariusze policji. Służby opublikowały w swoich mediach społecznościowych informację na ten temat.

- Strażacy i policja są w miejscu rozbitego meteorytu, który wylądował przy Corpus Christi Catholic School. Symulowane uderzenie z pewnością przyciągnęło uwagę uczniów i początkujących naukowców. Była to świetna okazja do nauki w ramach Dnia Odkryć i nie jest #realne! - napisali strażacy cytowani przez "New York Post".

d3lp6xi

- Policja uczestniczyła w symulowanym lądowaniu meteorytu w Corpus Christi Catholic School dziś rano. Dla pączkujących naukowców Dzień Odkryć to świetna okazja do nauki - poinformowała policja w opublikowanym oświadczeniu.

Poruszenie wśród Internautów, po udostępnieniu fotografii z miejsca eksperymentu, było bardzo duże. Placówka musiała wydać specjalne oświadczenie, które potwierdziło, że cała scena była zaaranżowana. Wiele osób było przekonanych, że w szkołę uderzył prawdziwy meteoryt.

- Nie spodziewaliśmy się, że to stanie się tak głośna sprawa. Zdjęcia na Facebooku zostały udostępnione nawet w Sri Lance - powiedział wicedyrektor placówki.

d3lp6xi

Uczniowie, którzy przybyli do szkoły w poniedziałek byli zachwyceni eksperymentem.

- Byli dość zdumieni, kiedy tu dotarli i natychmiast zaczęli zadawać wiele pytań - powiedział Ben Morgan.

Księża dla zysku rozpijali polskich chłopów. Tak mamili "świętą gorzałką"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lp6xi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3lp6xi
Więcej tematów