Trwa ładowanie...
dsvu51k

Zdjęcie jedno na milion. Ryba uwięziona we wnętrzu meduzy podbija internet

• Australijczyk specjalizujący się w podwodnych zdjęciach opublikował niezwykłą fotografię
• Zdjęcie przedstawiające rybę uwięzioną wewnątrz meduzy podbija internet
• "Takie zdjęcie trafia się raz na milion" - napisał CNN
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie jedno na milion. Ryba uwięziona we wnętrzu meduzy podbija internet
(Instagram/ Tim Samuel)
dsvu51k

Tim Samuel, którego specjalnością są podwodne zdjęcia fauny i flory oceanu, nurkował wraz przyjaciółką w Zatoce Byrona u wybrzeży Australii. Jego celem była rafa koralowa i pływające w jej okolicach żółwie. Udało mi się jednak zaobserwować coś zupełnie innego. "Kiedy natknęliśmy się na to niezwykłe zjawisko, nie mieliśmy pojęcia, jak wyjątkowa i rzadka była ta obserwacja" - napisał fotograf, publikując zdjęcia z wydarzenia na Instagramie.

Jak opisuje Samuel, mimo iż ryba była uwięziona wewnątrz meduzy, wciąż żyła, nie chciała się poddać drapieżnikowi i starała się płynąć - to ona nadawała kierunek poruszania się obu zwierząt. "Szarpała się z meduzą, która nie chciała jej wypuścić" - napisał autor fotografii.

Jak stwierdził, to była ciężka decyzja, aby pozwolić naturze działać i pozostawić rybkę na pastwę drapieżnika. "Zdecydowaliśmy jednak pozwolić iść naturze swoją drogą" - zaznaczył.

dsvu51k

Co ciekawe, według biologa morskiego z uniwersytetu Queensland, wcale nie jest powiedziane, że to meduza zaatakowała rybę. Badacz zasugerował, że uwieczniona przez Tima Samuela rybka mogła należeć do gatunku, który znany jest z wykorzystywania w ten sposób meduz dla ochrony przed większymi drapieżnikami.

Fotograf obserwował rybę i meduzę około 20-30 minut. Przyznał, że "zjawisko" było bardzo niewielkie, trudno więc było zrobić dobre ujęcie. Udało się jednak zrobić kilka wyraźnych fotografii, które szturmem zdobywają fanów w internecie.

Sami zobaczcie, jak to wyglądało.

dsvu51k

Podziel się opinią

Share
dsvu51k
dsvu51k