Trwa ładowanie...

Zdewastowano krzyż w Katowicach. "Urażone zostały uczucia wielu ludzi"

Nieznani sprawcy w nocy obrzucili kamieniami krzyż stojący przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach. Figura Jezusa została uszkodzona w wielu miejscach - nie ma ręki, ma też zniszczone nogi. Sprawa została zgłoszona na policję.

Zdewastowano krzyż w Katowicach. "Urażone zostały uczucia wielu ludzi"Źródło: Koszutka.pl, fot: o. Robert Grabka OMI
dg2gsim

O profanacji krzyża poinformował na stronie koszutka.pl o. Robert Grabka ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów.

"Z soboty na niedzielę w nocy, został zniszczony krzyż stojący przy kościele. Nieznani sprawcy obrzucili kamieniami figurę Jezusa na krzyżu. Została ona bardzo mocno uszkodzona. Sprawa została zgłoszona policji. Wydarzenie to nie powinno pozostać bez echa - urażone zostały czucia wielu ludzi. Sam widok zniszczonego krzyża wywołuje smutek i żal. Bo przecież teraz, w Wielkim Poście wpatrujemy się w krzyż, w znak naszego zbawienia i odkupienia" - napisał kapłan.

Źródło: Koszutka.pl

Figura zostaje na krzyżu

Zakonnicy proszą o kontakt osoby, które mogą coś wiedzieć o sprawcach czynu.

dg2gsim

- Zwracamy się do wszystkich z prośbą o modlitwę o nawrócenie tych ludzi, którzy dopuścili się tych czynów. Dziś po wszystkich mszach św., proboszcz wraz z wiernymi wyjdzie przed zniszczony krzyż, aby tam się modlić - powiedział Wirtualnej Polsce o. Robert Grabka. - Na krzyżu przymocowaliśmy też tabliczkę z informację o profanacji, ale przede wszystkim prośbą o modlitwę - dodał.

Jak poinformował zakonnik, zniszczona figura Jezusa na razie nie będzie usuwana z krzyża.

Wcześniej też dochodziło do wandalizmu

O. Robert Grabka przypomniał, że to nie pierwszy akt wandalizmu w tym rejonie Katowic. "Ostatnio wandale zdewastowali kalwarię w Panewnikach, która jest miejscem zadumy i modlitwy, ale też spacerów okolicznych mieszkańców".

Pod koniec lutego tego roku chuligani zbezcześcili cztery kaplice, figurki Chrystusa i drzwi w parafii św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach. Figury i drzwi w kaplicach zostały pomazane czarną farbą. Na figurce Chrystusa namalowano męskie genitalia, a obok umieszczono pentagramy i napisy "ave satan". Pisaliśmy o tym TUTAJ.

dg2gsim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dg2gsim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg2gsim
Więcej tematów