ycipk-ytnsll
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zderzenie hydroplanu ze śmigłowcem pod Moskwą. Sześciu zabitych

Co najmniej sześć osób zginęło, a trzy zostały ranne w wyniku zderzenia w powietrzu nad sztucznym jeziorem na zachód od Moskwy hydroplanu i śmigłowca Robinson 44.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zderzenie hydroplanu ze śmigłowcem pod Moskwą. Sześciu zabitych
(Wikipedia, Fot: Marek Ślusarczyk)
ycipk-ytnsll

Ratownicy wyciągnęli z wody m.in. 12-letnią dziewczynkę i próbowali ją reanimować. - Niestety, nie udało nam się jej uratować - powiedział rzecznik służb ratowniczych.

Do katastrofy doszło w rejonie Istry, około 50 km na zachód od Moskwy. Maszyny runęły do wody około 500 metrów od brzegu.

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Śledczy nie wykluczają błędu pilota. Z relacji świadków wynika, że pilot hydroplanu wykonywał niebezpieczne manewry nad jeziorem.

ycipk-ytnsll

Według wstępnych ustaleń na pokładzie dwóch statków powietrznych było łącznie 9 osób.

Zobacz również: Tajemnica katastrofy okrętu podwodnego "Kursk"

ycipk-ytnsll
ycipk-ytnsll