Trwa ładowanie...

Zbrodnia sprzed 26 lat. Zarzuty dla obywatela Ukrainy

Są zarzuty dla 53-letniego obywatela Ukrainy, którego prokuratura podejrzewa o dokonanie podwójnego zabójstwa. Zagadkowa zbrodnia pozostawała nierozwikłana przez 26 lat. Na trop mężczyzny natrafili policjanci z mazowieckiego Archiwum X.
Share
Zbrodnia sprzed 26 lat. Zarzuty dla obywatela Ukrainy
Zbrodnia sprzed 26 lat. Zarzuty dla obywatela Ukrainy
d4lujmm

Do podwójnego zabójstwa doszło ponad 26 lat temu. 27 lipca 1994 roku na polu w Wierzchach (woj. mazowieckie) odnaleziono ciała dwóch mężczyzn w wieku 36 i 47 lat. Ubrudzone krwią zwłoki leżały na polu.

- Ofiary były skrępowane. Miały rany postrzałowe. Na miejscu zdarzenia wykonano szereg czynności, w tym m.in. szczegółowe oględziny, a także zebrano ślady, użyto psa tropiącego – przekazała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska.

Podczas śledztwa ustalono, że ofiary zginęły od broni palnej. Strzały zostały oddane z bliskiej odległości. Prokuratura podejrzewa, że motywem zbrodni mogło być niezatrudnienie sprawcy do prac polowych przez jednego z zabitych mężczyzn.

d4lujmm

Zobacz też: Koronawirus. Chory wiceminister samowolnie wziął amantadynę. "Stan wyższej konieczności"

26 lat bez wyroku. Sprawca morderstwa odnaleziony?

Sprawa podwójnego zabójstwa pozostawała nierozwikłana od 1994 roku. Do prawdy ostatecznie dokopali się funkcjonariusze z mazowieckiego Archiwum X, dzięki którym zatrzymano podejrzewanego teraz obywatela Ukrainy.

d4lujmm

- We wtorek 53-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywotnie więzienie. W środę mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące - poinformowała podinsp. Kucharska.

W znalezieniu sprawcy pomóc miały m.in. zeznania świadków. Na miejscu zbrodni w dniu zabójstwa widziany miał być mężczyzna mówiący w j. rosyjskim. Sporządzono także portret pamięciowy. Dokonano również oględzin zwłok zastrzelonych mężczyzn.

- Wykonane w tej sprawie czynności naprowadziły śledczych na trop 53-letniego obywatela Ukrainy. Dalsze ustalenia prowadzone przez policjantów i prokuratorów pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów oraz na tymczasowe aresztowanie - oświadczyła rzeczniczka policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lujmm

Podziel się opinią

Share
d4lujmm
d4lujmm
Więcej tematów