Trwa ładowanie...
d128gi5

Zbigniew Ziobro wniósł kasację ws. molestowanej 12-latki

Mężczyzna, który zmusił 12-latkę do współżycia, został skazany na 3 lata więzienia. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro uznał, że kara jest "rażąco niewspółmierna" do czynu. I skierował kasację od wyroku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro zdecydował o skierowaniu kasacji ws. skrzywdzonej 12-latki
Zbigniew Ziobro zdecydował o skierowaniu kasacji ws. skrzywdzonej 12-latki (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images)
d128gi5

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu 12 września 2019 r. skazał 30-latka, który zmusił 12-latkę do współżycia, na 3 lata więzienia. Zakazano mu również zbliżania się do dziewczynki. Wcześniej sprawą zajmował się Sąd Okręgowy we Wrocławiu i wydał wyrok 16 kwietnia tego samego roku.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku na niekorzyść mężczyzny. W jego ocenie doszło do "rażącej niewspółmierności kary wymierzonej oskarżonemu".

"Sprawca działał z premedytacją, pod wpływem alkoholu i z niskich pobudek. Orzeczona przez sąd kara ukształtowana jest natomiast na poziomie minimalnego ustawowego zagrożenia pomimo dużego stopnia winy oskarżonego oraz bardzo wysokiego stopnia szkodliwości społecznej przypisanej mu zbrodni" - przekazała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

d128gi5

Śledczy ustalili, że 30-latek wykorzystał bliską relację łączącą go z rodzicami pokrzywdzonej dziewczynki. Mężczyzna odwiedził 12-latkę pod ich nieobecność. "Podczas tego spotkania, przełamując opór fizyczny oraz wypowiadając groźby wobec dziecka, doprowadził ją do odbycia z nim stosunków seksualnych, a także do poddania się innym czynnościom seksualnym" - podała prokuratura.

Zobacz też: Władysław Kosiniak-Kamysz zdradza przebieg rozmowy z Tomaszem Grodzkim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów