Trwa ładowanie...
d1ich8y

Zbigniew Ziobro: ta sprawa to ośmiornica, która wciąga

Z sądów pod różnymi pretekstami wyprowadzano pieniądze, płacono łapówki, prano brudne pieniądze - mówił szef MS Zbigniew Ziobro na antenie TVP Info w nawiązaniu do zatrzymań ws. korupcji w krakowskich i wrocławskich sądach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ziobro: z sądów pod różnymi pretekstami wyprowadzano pieniądze
Ziobro: z sądów pod różnymi pretekstami wyprowadzano pieniądze (Agencja Gazeta)
d1ich8y

Jak przypomniał, dotychczas w sprawie tej zarzuty postawiono aż 26 osobom, a 12 zostało tymczasowo aresztowanych. Wśród nich znajduje się m.in. były prezes i najważniejszy sędzia w Małopolsce i woj. Świętokrzyskim - prezes Sądu Apelacyjnego.

Byli dyrektorzy sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej zostali zatrzymani przez CBA w poniedziałek 28 listopada. Prokuratura Krajowa jest przekonana, iż dyrektorzy sądów przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za przychylność dot. zlecania usług podmiotom gospodarczym współpracującym z Sądem Apelacyjnym w Krakowie.

Zdaniem ministra sprawiedliwości, "z sądów pod różnymi pretekstami wyprowadzano pieniądze, płacono łapówki i prano brudne pieniądze". Minister przyznał, że w chwili obecnej straty sięgają 30 mln zł., ale - jak podkreślił - "mamy podstawy sądzić, że to jest więcej".

Ziobro porównał sprawę do ośmiornicy, która wciągała różnych ludzi w wiry przestępstw korupcyjnych. Jak mówił,ta pokazuje "niezwykle ponury obraz bezhołowia, który dział się w sądzie". Zaznaczył także, że w tej sprawie "są osoby, które mając świetnie prestiżową i płatną pracę byli gotowi ryzykować dla 4 tys. zł. i teraz mają poważny kłopot" - powiedział Ziobro.

d1ich8y

Podziel się opinią

Share
d1ich8y
d1ich8y
Więcej tematów