Trwa ładowanie...
dherzg0

Zbigniew Ziobro skomentował przesłuchanie sędziego Tulei. "Prawo jest równe dla wszystkich"

- Pan Tuleya nie może oczekiwać, że będzie traktowany inaczej niż każdy Kowalski - skomentował przesłuchanie sędziego Igora Tulei minister sprawiedliwości. Zdaniem Zbigniewa Ziobry wszystko działo się "w ramach obowiązujących przepisów prawa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro uważa, że "prawo jest równe dla wszystkich"
Zbigniew Ziobro uważa, że "prawo jest równe dla wszystkich" (PAP, Fot: Piotr Polak)
dherzg0

- Rzecznik dyscyplinarny, który prowadzi postępowanie, nie podlega ministrowi sprawiedliwości, więc to jest autonomiczne działanie korporacji sędziowskiej i na to nie mam żadnego wpływu - powiedział w Kielcach Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości został poproszony o skomentowanie środowego przesłuchania Igora Tulei przez sędziowskiego zastępcę rzecznika dyscyplinarnego. Sprawa dotyczyła pytań prejudycjalnych, które przesłano do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pełnomocnik Tulei nie został wpuszczony na salę.

- Jeśli takie było przesłuchanie, to znaczy, że działo się w ramach obowiązujących przepisów prawa - uznał Ziobro. I dodał, że "prawo jest równe dla wszystkich". - Powinniśmy okazywać szacunek prawu, niezależnie kim jesteśmy - dodał.

dherzg0

- Pan Tuleya nie może oczekiwać, że będzie traktowany inaczej niż każdy Kowalski, kiedy staje przed tym samym prawem i często uosabia sąd, którego przewodniczącym jest właśnie pan Tuleya - zaznaczył.

Zobacz także: Adam Bielan atakuje Pawła Kukiza. Cięta riposta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dherzg0

Podziel się opinią

Share

dherzg0

dherzg0
Więcej tematów