Trwa ładowanie...
d3u83zy

Zbigniew Ziobro: dokończymy reformę sądownictwa w następnej kadencji

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział dalsze zmiany w polskim sądownictwie. Polityk liczy na to, że PiS wygra kolejne wybory i dokończy reformę, która stanowiła jedną z jego wyborczych obietnic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro (East News)
d3u83zy

- W kolejnej kadencji dokończymy reformę wymiaru sprawiedliwości. Kolejne wyborcze zwycięstwo obozu Zjednoczonej Prawicy, na które liczę, będzie jednocześnie sygnałem dla Unii Europejskiej, że nasz rząd nie jest rządem "przejściowym" i że wyraża wolę Polaków zdeterminowanych, by zreformować sądy - powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Prokurator Generalny podkreślił, że legitymacja ze strony wyborców powinna spowodować "większą powściągliwość" ze strony UE, która ingeruje w reformy w Polsce.

Jak twierdzi Ziobro, "skala zewnętrznych ingerencji ze strony Unii Europejskiej, podsycanych przez totalną opozycję w Sejmie i jej destrukcyjne działania, przerosły najśmielsze oczekiwania". - Bitwa okazała się trudniejsza, niż się wydawało, ale zwyciężymy. Dokończymy reformę - zapowiedział.

d3u83zy

Przypomnijmy, rzecznik generalny TSUE 27 czerwca wyda opinię nt. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Europejski trybunał ma wątpliwości co do jej niezależności i niezawisłości. Podobnie jest w kwestii KRS. Druga kadencja PiS wydaje się jednak bardzo prawdopodobna - najnowszy sondaż daje mu prawie 41 proc. poparcia wśród Polaków.

"Falenta to desperat"

Podczas rozmowy z dziennikarzami w Sejmie minister sprawiedliwości zabrał głos ws. Marka Falenty. Ziobro twierdzi, że nie ma żadnych podstaw, by ułaskawić skazanego na 2,5 roku biznesmena.

- Wyraz desperacji człowieka, który został skazany przez sąd prawomocnie. Prokuratura oskarżała Marka Falentę, kiedy byłem prokuratorem generalnym. Miał tysiąc okazji i więcej żeby powiedzieć kto za nim stał. Mogłoby to mu pomóc w jego doli, bo przecież był oskarżony przez sąd. Do końca twierdził że to nie on. Teraz w desperacji wymyśla historie, łudząc się, że może ochronić go przed odpowiedzialnością - tłumaczył.

d3u83zy

Źródło: "Nasz Dziennik"

Zobacz także: "Unikalna postać". Michał Kamiński drwi z Elżbiety Witek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów