Trwa ładowanie...
d2mak1l
d2mak1l

Zbigniew Stonoga uciekł z Polski przed więzieniem? "Odlatuję poza Europę"

Zbigniew Stonoga​ uciekł z Polski przed więzieniem? Przedsiębiorca poinformował, że jest "w drodze do bezpiecznego państwa". - Odlatuję poza Europę - powiedział.
Share
d2mak1l

Posted by Zbigniew Stonoga on 15 sierpnia 2015

- Z uwagi na ograniczenia techniczne będę bardzo krótko. Dziękuję wam jeszcze raz serdecznie. Będę musiał kończyć dlatego, że chodzi tu o moje bezpieczeństwo i niemożność namierzenia mnie. Wiadomo, że jestem w drodze do bezpiecznego państwa, tam się za kilkanaście godzin znajdę. Za chwilę odlatuję poza Europę - powiedział Zbigniew Stonoga.

Witam Was Kochani i raz jeszcze dziękuję za uczestnictwo we wczorajszych zdarzeniach.Sytuacja jest niezwykle bezprawna...

d2mak1l

Posted by Zbigniew Stonoga on 15 sierpnia 2015

Mało kto z Was zna sposób procedowania w prokuraturach apelacyjnych-chodzi oczywiście o wydziały zajmujące się poważną...

Posted by Zbigniew Stonoga on 15 sierpnia 2015

Przed czym ucieka Zbigniew Stonoga?

d2mak1l

Media określają Stonogę mianem "kontrowersyjnego przedsiębiorcy", który prowadzi "prywatną wojnę z policją i państwowymi instytucjami". W przeszłości Stonoga był asystentem posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradcą Andrzeja Leppera. Ciąży na nim wiele wyroków sądowych. W czerwcu uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi Północ, który skazał go na rok bezwzględnego więzienia bez możliwości zawieszenia kary za oszustwo przy sprzedaży lexusa o wartości 50 tys. zł. 30 sierpnia Stonoga ma stawić się w więzieniu na Białołęce.

Policjanci w mieszkaniu Zbigniewa Stonogi ws. korupcji w katowickim sądzie

Warszawska prokuratura apelacyjna wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia korupcji w Sądzie Okręgowym w Katowicach - poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratorzy wydali postanowienie o zatrzymaniu Zbigniewa Stonogi i przeszukaniu jego mieszkania.

Kim jest Zbigniew Stonoga?

d2mak1l

O Zbigniewie Stonodze zrobiło się głośno w czerwcu, gdy biznesmen rozpowszechnił na Facebooku zdjęcia akt ze śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. Tego samego dnia wieczorem został na kilka godzin zatrzymany przez policję. W kolejnych dniach postawiono mu zarzut ujawnienia informacji ze śledztwa bez zgody prokuratury.

Afera związana z wyciekiem akt doprowadziła do politycznej burzy. Do dymisji podali się ministrowie skarbu, zdrowia i sportu oraz kilku wiceministrów. Z funkcji zrezygnował też marszałek Sejmu - Radosław Sikorski.

Zobacz również: Zbigniew Stonoga o zatrzymaniu

d2mak1l

Podziel się opinią

Share
d2mak1l
d2mak1l
Więcej tematów