Trwa ładowanie...
doo7h76

"Zbawiciel świata" Leonarda da Vinci – ślad po najdroższym obrazie świata się urwał

"Zbawiciel świata" – obraz autorstwa Leonarda da Vinci, jakiś czas temu został kupiony przez saudyjskiego księcia za rekordową sumę 450 milionów dolarów. Teraz naukowcy obawiają się, że słynny obraz mógł ulec uszkodzeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zbawiciel świata" Leonarda da Vinci – ślad po najdroższym obrazie świata się urwał
"Zbawiciel świata" Leonarda da Vinci – ślad po najdroższym obrazie świata się urwał (Getty Images)
doo7h76

"Zbawiciel świata" Leonarda da Vinci to najdroższy obraz w historii

17 listopada 2017 roku obraz Leonarda da Vinci "Zbawiciel świata" został zakupiony przez saudyjskiego księcia Badera bin Abdullaha bin Mohammeda bin Farhana al-Sauda za rekordową sumę 450 milionów dolarów. Niestety od czasu licytacji obraz nie był widziany publicznie. Ponadto nikt poza rodziną królewską Arabii Saudyjskiej nie wie gdzie znajduje się arcydzieło. We wrześniu Departament Kultury i Turystyki w Abu Dhabi poinformował, że planowane wystawienie obrazu na widok publiczny zostanie przełożone. Do tej pory nie jest jednak znana data tego wydarzenia.

Naukowcy spekulują – "Zbawiciel świata" mógł ulec zniszczeniu

Już od jakiegoś czasu historycy sztuki obawiają się, że "Zbawiciel świata" Leonarda da Vinci mógł ulec zniszczeniu. Brak informacji na temat jego lokalizacji jest niepokojący, a obawy potwierdza ciągły brak informacji na temat wystawienia obrazu na widok publiczny. Media również spekulują, że brak jakiejkolwiek informacji może mieć związek ze złym stanem arcydzieła.

"Zbawiciel świata" – kontrowersje w sprawie autorstwa obrazu

Przyjmuje się, że obraz "Zbawiciel świata" (czyli "Salvator Mundi") to dzieło namalowane przez Leonarda da Vinci. Przez długi czas uważano jednak, że autorstwo arcydzieła należy do jednego z jego uczniów – Giovanniego Boltraffia.

doo7h76

Podziel się opinią

Share
doo7h76
doo7h76
Więcej tematów