Trwa ładowanie...
d1hotgz

Zbadają udział Rutkowskiego w poszukiwaniach Magdy

Materiały dotyczące udziału Krzysztofa Rutkowskiego w poszukiwaniach półrocznej Magdy zostaną wyłączone ze śledztwa dotyczącego jej śmierci i przekazane do zbadania innej prokuraturze - powiedziała rzeczniczka katowickiej prokuratury okręgowej Marta Zawada-Dybek.

d1hotgz
d1hotgz

- Chodzi o ustalenie, czy podejmowane przez niego działania były zgodne z przepisami prawa i przede wszystkim z ustawą o usługach detektywistycznych, jak również (o to), czy nie wyczerpał on znamion innych przestępstw opisanych w Kodeksie karnym - powiedziała.

Dodała, że materiały zostaną wkrótce przekazane do Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, by ta wyznaczyła prokuraturę, która zbada sprawę. Zaznaczyła, że trudno ocenić, czy wyznaczona jednostka zdecyduje po ocenie tych materiałów o wszczęciu postępowania, śledztwa czy dochodzenia. - Nasza ocena zachowania pana Rutkowskiego pozwoliła na wyłączenie tych materiałów do odrębnego postępowania - podkreśliła.

Policja wyjaśnia, czy Rutkowski, który zaangażował się w poszukiwania Magdy, mógł uzyskiwać informacje od funkcjonariuszy.

d1hotgz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hotgz
Więcej tematów