Trwa ładowanie...
d30wfs7

Zawody w filozofii i graffiti na ateńskich igrzyskach 2004

Uczestnicy Igrzysk Kultury, organizowanych w ramach olimpiady w Atenach w 2004 r., konkurować będą m.in. w dziedzinie filozofii i graffiti. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni nie tylko wieńcem oliwnym, lecz także gotówką.

d30wfs7
d30wfs7

We wtorek, na dzień przed wizytą inspekcyjną komisji MKOl, w Atenach przedstawiono szczegóły długo oczekiwanego programu Igrzysk Kultury.

To zamierzenie kulturalne pomogło Grecji zdobyć prawo organizacji sportowych Igrzysk XXVIII Olimpiady. W programie zawodów z dziedziny kultury znajdą się także takie "konkurencje" jak: antyczny dramat, współczesna sztuka, klasyczna muzyka, a także konkurs wideoklipów.

Międzynarodowa opinia publiczna oczekuje od Grecji i jej rządu promocji kulturalnych aspektów igrzysk 2004 r. - powiedział minister kultury Grecji Evangelos Venizelos podczas konferencji prasowej.

W Igrzyskach Kultury udział wezmą "zawodnicy" poświęcający się różnym rodzajom sztuki wizualnej i scenicznej, a także literaci, filozofowie, a nawet twórcy innowacji w zakresie ochrony środowiska.

Dojrzałych i młodych artystów z całego świata oceniać będzie międzynarodowa komisja, która wybierze laureatów w 9 kategoriach.(kl)

d30wfs7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30wfs7
Więcej tematów