Trwa ładowanie...

Zawieszony przez PiS senator Jan Dobrzyński ma 800 tys. zł długu. I kłopoty w partii

Senator Jan Dobrzyński wciąż jest zawieszony w prawach członka PiS - ustaliła Wirtualna Polska. To ten sam polityk, który ponad miesiąc temu z blisko trzema promilami alkoholu w wydychanym powietrzu oraz poważnymi obrażeniami twarzy miał trafić do jednego z warszawskich szpitali.
Share
Zawieszony senator Jan Dobrzyński
Zawieszony senator Jan DobrzyńskiŹródło: PAP, Fot: PAP
d4juaa8

Informację o tym, iż Dobrzyński wciąż jest zawieszony w prawach członka PiS i klubu parlamentarnego zjednoczonej prawicy, potwierdziła nam we wtorek rzecznik partii rządzącej Beata Mazurek. Chcieliśmy zapytać samego senatora, czy odwoływał się od tej decyzji - według naszych informacji, podjętej osobiście przez Jarosława Kaczyńskiego - ale nie odpowiedział na nasze pytania. Fakt, iż senator wciąż jest zawieszony, jest dowodem na to, iż PiS potraktowało jego wpadkę poważnie.

Przypomnijmy: tuż przed 8. rocznicą tragedii smoleńskiej 10 kwietnia Dobrzyński - który miał uczestniczyć w obchodach na Krakowskim Przedmieściu - trafił do jednego ze stołecznych szpitali. Miał być mocno pijany i poobijany, z obrażeniami twarzy. Jego perypatie ujawniliśmy na Wirtualnej Polsce jako pierwsi. Niedługo po naszej publikacji kierownictwo PiS zdecydowało o zawieszeniu senatora.

Dobrzyński zadłużony na potężną kwotę

Ale to nie jedyne kłopoty polityka PiS. Kilka dni temu Senat opublikował oświadczenie majątkowe Jana Dobrzyńskiego. Wynika z niego, iż senator nie posiada żadnych oszczędności, ma za to prawie milion złotych długu.

Fragment oświadczenia majątkowego senatora Dobrzyńskiego senat
Fragment oświadczenia majątkowego senatora DobrzyńskiegoŹródło: senat, Fot: WP

Dobrzyński ma do spłacenia 250 tys. zł kredytu w Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy, 158 tys. zł w Banku Spółdzielczym w Brańsku, 224 tys. zł w PKO BPSA (kredyty zaciągnięte na zakup udziałów w Supon Sp. z. o.o w Białymstoku) oraz 170 tys. zł w BGŻ - na "bieżące potrzeby". To daje łącznie ponad 800 tys. zł. długu. Przy zerowych oszczędnościach.

d4juaa8

Czym się może pochwalić senator? W oświadczeniu majątkowym za 2017 r. ujawnia, że jest posiadaczem czterech koni czystej krwi arabskiej. Co ciekawe, w 2016 r. miał tych koni sześć.

Pasja do zwierząt przekładała się w przypadku Dobrzyńskiego na podejmowane przez niego decyzje polityczne. Co najmniej kontrowersyjne.

Dwa lata temu "Newsweek" i Rzeczpospolita" pisały, że to właśnie Dobrzyński miał stać za odwołaniami wieloletnich i cenionych w branży prezesów stadnin koni w Janowie Podlaskim oraz Michałowie - Marka Treli i Jerzego Białoboka - oraz Anny Stojanowskiej, inspektora ds. hodowli z Agencji Nieruchomości Rolnych. Odwołanie całej trójki miało być spowodowane personalnym konfliktem z Dobrzyńskim, a możliwe dzięki dobrej znajomości senatora z Krzysztofem Jurgielem, ministrem rolnictwa, który sprawuje nadzór nad Agencją Nieruchomości Rolnych.

Skromne mieszkanie i potężne gospodarstwo

Jan Dobrzyński jako senator zarobił w 2017 r. prawie 140 tys. zł brutto + 32 tys. diety senatorskiej. Polityk ma 75-metrowe mieszkanie o wartości ponad pół miliona zł, posiada także gospodarstwo rolno-hodowlane o powierzchni 14 hektarów. Jest ono warte aż 2 750 000 zł. Ma tam 155-metrowy dom "w stanie surowym" oraz dom drewniany. Z prowadzenia gospodarstwa - którym zajmuje się żona senatora - polityk osiągnął skromny dochód w wysokości 14 tys. zł.

Fragment oświadczenia majątkowego senatora Dobrzyńskiego senat
Fragment oświadczenia majątkowego senatora DobrzyńskiegoŹródło: senat, Fot: WP

Senator po długiej przerwie zamieścił dwa dni temu na swoim profilu na Facebooku post, w którym informuje o "bardzo sympatycznej atmosferze" na Dniach Dąbrowy Białostockiej. Wciąż jednak nie może prowadzić aktywności politycznej pod partyjnym szyldem PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4juaa8

Podziel się opinią

Share
d4juaa8
d4juaa8
Więcej tematów