Trwa ładowanie...
dfhpnay

Zawieszenie prawa jazdy za korzystanie z telefonu. Włosi zaostrzają przepisy

Nowy przepis, który znajdzie się we włoskim kodeksie drogowym może słono kosztować wiele osób. Natychmiastowe zawieszenie prawa jazdy za korzystanie z telefonu lub tabletu podczas prowadzenia samochodu jest elementem walki z wypadkami w tym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem.
Korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem. (Fotolia, Fot: little.eagle)
dfhpnay

Ponadto każdy, kto wozi małe dzieci w samochodzie będzie musiał zamontować fotelik z urządzeniem uruchamiającym alarm, gdy dziecko zostanie samo w aucie. Trzeci z nowych przepisów nakazuje zachowanie co najmniej półtora metra odległości od rowerzysty w trakcie jego mijania.

Prace nad uzupełnieniem kodeksu drogowego trwają w Izbie Deputowanych w Rzymie, a o szybkie procedowanie zaapelował wiceminister infrastruktury i transportu Riccardo Nencini. Powszechny we Włoszech zwyczaj używania telefonu w trakcie jazdy nazwał "obrzydliwym i groźnym". Dotąd było to karane mandatem, ale dopiero w ostatnim czasie doszło do surowego ścigania tego wykroczenia przez policję, ponieważ raptownie wzrosła liczba wypadków spowodowanych przez kierowców z tego powodu.

dfhpnay

Podziel się opinią

Share
dfhpnay
dfhpnay
Więcej tematów