Trwa ładowanie...

Zawiadomienie do prokuratury ws. hejtu po śmierci Szczypińskiej. "Zbydlęcenie"

Po śmierci Jolanty Szczypińskiej w internecie pojawiły się liczne kondolencje i wspomnienia na temat posłanki PiS. Część osób jednak zaczęła obrażać zmarłą, pisząc o niej w bardzo wulgarny sposób. Zawiadomienie do Prokuratury Krajowej w tej sprawie złożył były oficer Centralnego Biura Śledczego Jacek Wrona.

Share
Zawiadomienie do prokuratury ws. hejtu po śmierci Szczypińskiej. "Zbydlęcenie"Źródło: PAP, fot: Krzysztof Świderski
d2daruz

- Wobec zbydlęcenia w obliczu śmierci i żałoby, postanowiłem zareagować i złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Krajowej wobec tych, którzy łamią wszelkie normy naszej cywilizacji i kultury – mówi Wrona.

Na dowód pokazuje screen zawiadomienia, jakie wysłał do biura podawczego Prokuratury Krajowej. Nie publikujemy treści wpisów internautów na temat zmarłej Jolanty Szczypińskiej ze względu na ich wulgarność.

"W dniu 08.12.2018 r. zmarła Jolanta Szczypińska, posłanka PiS. Po ogłoszeniu tej informacji na różnych portalach internetowych pojawiły się kondolencje i komentarze, jednakże mimo że w zdecydowanej większości przypadków wyrażały one smutek, żal i współczucie dla rodziny zmarłej, wiele osób dokonało wpisów o treści, które porażają pogardą, agresją i zbydlęceniem moralnym" – pisze w zawiadomieniu były oficer CBŚ. Do pisma załączył screeny wpisów obrażających zmarłą posłankę.

"Zachowanie to nie mieści się w żadnych kanonach cywilizowanego społeczeństwa oraz narusza normy moralne, obyczajowe, prawne i karne" – uważa Wrona i powołuje się m.in. na art. 257 i 256 par. 2 Kodeksu karnego.

d2daruz

Art. 257 mówi, że "kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę około godz. 11:00. Zmagała się z powikłaniami po zabiegu operacyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ciało bez krwi. Makabryczne rozwiązanie zagadki.

d2daruz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2daruz
d2daruz
Więcej tematów