Trwa ładowanie...
d3hmysf
d3hmysf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
niemcy

Zatrzymano szefa grupy napadającej na jubilerów

Policja zatrzymała szefa polsko-niemieckiego
gangu, napadającego na jubilerów i banki na terenie Niemiec.
Rzecznik komendanta głównego policji Zbigniew Matwiej
poinformował, że Krzysztof Sz. został zatrzymany w Małej Wsi pod
Bytowem w województwie pomorskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3hmysf

Jak dodał Matwiej - wraz z mężczyzną w ręce policji wpadły jeszcze trzy osoby - Kamil M., Radosław M. i Ewa L. W ich mieszkaniach znaleziono materiały wybuchowe, zapalniki, lonty, kilkanaście sztuk broni krótkiej i długiej oraz maszyny do wytwarzania różnych elementów broni.

Krzysztof Sz. był poszukiwany przez niemiecką policję europejskim nakazem aresztowania. Według ustaleń funkcjonariuszy razem ze swoim bratem Tomaszem kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która od 2003 roku dokonała na terenie Niemiec co najmniej 52 napadów na banki, punkty kasowe i jubilerów. Straty poniesione w ich wyniku wyniosły ponad 3 miliony euro.

Kilkunastoosobowa grupa została przez policję niemiecką rozbita, lecz uważany za szefa grupy Krzysztof Sz. ukrył się w Polsce.

d3hmysf

Zatrzymania to efekt ścisłej współpracy z niemiecką policją- powiedział komendant główny policji, Marek Bieńkowski. Dodał, że do rozbicia gangu powołał specjalną grupę, w skład której wchodzili policjanci z województw lubuskiego, pomorskiego i dolnośląskiego.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d3hmysf

d3hmysf
d3hmysf
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów