Trwa ładowanie...
d8xoe4h

Zatrzymano pracownika sklepu, który miał molestować 11-latkę

Gdańska policja zatrzymała 60-letniego pracownika jednego ze sklepów spożywczych w dzielnicy Wrzeszcz, który miał molestować 11-latkę. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano pracownika sklepu, który miał molestować 11-latkę
(Policja)
d8xoe4h

Nagranie z monitoringu

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami. Dziewczynka miała być molestowana w sklepie.

Sprzedawca zaczekał do momentu, gdy w sklepie nie było innych klientów, podszedł do dziecka i dotykał je, co zostało utrwalone na nagraniu ze sklepowej kamery. Dziecko wyrwało się mężczyźnie, pobiegło do domu i poinformowało rodziców, a ci zawiadomili policję.

d8xoe4h

Policyjny dyżurny w trybie pilnym skierował do domu dziecka oraz do sklepu policyjne patrole. Funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego pracownika sklepu i zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Zapis stanowi teraz dowód w prowadzonym postępowaniu.

Grozi mu do 12 lat więzienia

Policjanci przeszukali też mieszkanie sprzedawcy, w którym zabezpieczyli komputer i nośniki pamięci. Ich zawartość ma zostać sprawdzona pod kątem ewentualnych treści pedofilskich.

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony go do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut "dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej". Za molestowanie seksualne osoby poniżej 15 roku życia grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Gdański sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Źródło: WP, PAP, Policja

d8xoe4h

Podziel się opinią

Share
d8xoe4h
d8xoe4h
Więcej tematów