Trwa ładowanie...
d12z0b8
d12z0b8

Zatrzymano podejrzanego o zabicie dwóch policjantów w USA

• Policja zatrzymała podejrzanego o zastrzelenie dwóch policjantów w Des Moines
• Obaj funkcjonariusze zostali zabici, gdy siedzieli w swych wozach patrolowych
• Zatrzymany to Scott Michael Greene
• Policja sądzi, że przyczyną zabójstwa nie były motywy rasistowskie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d12z0b8

Policja z Des Moines, stolicy stanu Iowa na północy USA, zatrzymała w środę 46-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o to, że osiem godzin wcześniej zastrzelił dwóch pełniących służbę policjantów. Zdaniem śledczych, ataki przypominały zasadzki.

Jak podaje agencja Associated Press, policjanci z Des Moines około godz. 1 w nocy czasu lokalnego zareagowali na zgłoszenie w sprawie strzelaniny w Urbandale, na przedmieściach Des Moines. Na miejscu znaleźli zastrzelonego funkcjonariusza z wydziału policji w Urbandale.

Po około dwudziestu minutach w odległości kilku kilometrów w Des Moines znaleziono drugiego zastrzelonego policjanta. Obaj funkcjonariusze zostali zabici, gdy siedzieli w swych wozach patrolowych zaparkowanych przy głównych drogach.

d12z0b8

Sierżant Paul Parizek z policji w Des Moines poinformował, że zatrzymany Scott Michael Greene jest biały, podobnie jak dwaj zabici policjanci. Nic nie powiedział o motywach, jakimi kierował się zabójca.

Natomiast amerykańskie media poinformowały o nagraniu wideo, jakie Scott Greene zamieścił w październiku w serwisie YouTube. Widać na nim, jak autor filmu jest wypraszany ze szkolnego boiska przez policjantów najwyraźniej za to, że wcześniej wymachiwał flagą Konfederacji w pobliżu grupy Afroamerykanów. Flaga ta łączona jest z wartościami przypisywanymi mieszkańcom Południa USA, jak rasizm i ksenofobia. Mężczyzna nagrywający film zwraca się do policjantów, by wszczęli śledztwo w sprawie napaści na niego, tymczasem oni zwracają uwagę, że prezentowanie flagi w takich okolicznościach zaognia sytuację.

Ponadto w przeszłości Greene był dwukrotnie skazany za pospolite przestępstwa.

Od początku br. w całych Stanach Zjednoczonych zginęło na służbie 113 policjantów.

d12z0b8

Podziel się opinią

Share
d12z0b8
d12z0b8
Więcej tematów