Trwa ładowanie...
karetka pogotowia

Zatrzymano mężczyznę, który zdewastował karetkę. Uciekł na Wyspy

Jeden z dwóch mężczyzn, którzy pomalowali farbą karetkę pogotowia we Wrocławiu, został zatrzymany. 47-latek po zdarzeniu wyleciał z kraju i został ujęty na lotnisku tuż po swoim powrocie z Wielkiej Brytanii.

Share
Zatrzymano mężczyznę, który zdewastował karetkę. Uciekł na Wyspy
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
deubzqm

Mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do pomalowania farbą ambulansu, gdy ratownicy udzielali pomocy pacjentowi w jego domu. Jak wynikało z informacji przekazanych przez dolnośląską policję, sprawców było dwóch.

- Maska jest do lakierowania, a szyby do mycia... Próbowaliśmy wyczyścić auto, ale niestety nie wszystko zeszło. Następnym razem przebiją nam opony. Brak słów - komentował zdarzenie w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" ratownik medyczny z Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Wandale pomalowali farbą szyby oraz kilka elementów karetka podczas gdy sanitariusze udzielali pomocy pacjentowi w zeszłym tygodniu. Sytuację zarejestrowała zamontowana w pojeździe kamera.

Zatrzymany mężczyzna poniesie koszty naprawy uszkodzonego ambulansu. Za zniszczenie mienia grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

deubzqm

Podziel się opinią

Share
deubzqm
deubzqm
Więcej tematów