Trwa ładowanie...

Zatrzymano gang nożowników, który napadł dwie rodziny w ich mieszkaniach w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy uzbrojeni w noże zaatakowali w miniony weekend dwie rodziny. Jedna z ofiar napaści trafiła do szpitala.

Share
Zatrzymano gang nożowników, który napadł dwie rodziny w ich mieszkaniach w Ostrowie WielkopolskimŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
djk4ups

W nocy przed drzwiami jednego z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim pojawiła się grupa czterech mężczyzn uzbrojonych w noże. Kiedy 35-letnia kobieta otworzyła drzwi, mężczyźni usiłowali wejść do mieszkania, jednocześnie grożąc kobiecie, że ją zabiją.

- Na jej wołanie o pomoc na miejscu pojawił się mąż, któremu mężczyźni też grozili śmiercią. Spłoszeni krzykami napastnicy uciekli jednak z miejsca zdarzenia, a małżeństwo powiadomiło policję - relacjonuje Małgorzata Łusiak, oficer prasowy ostrowskiej policji.

Jeszcze tej samej nocy dyżurny miejscowej policji odebrał zgłoszenie o podobnej treści. Tym razem jedna z zaatakowanych kobiet zdołała uciec napastnikom i wezwać na pomoc swojego syna. Ten, gdy stanął w obronie matki, został przez nich dwukrotnie ugodzony nożem. Z ranami ciętymi szyi i nadgarstka trafił do szpitala.

djk4ups

Mężczyźni uciekli, ale zdołał ich namierzyć wezwany patrol policji. Szybko udało się ustalić, że oba ataki to dzieło tych samych sprawców. Okazali się nimi mężczyźni w wieku od 15 do 27 lat.

- Motywem ich działania nie był cel rabunkowy. Dlaczego napadli na te dwa mieszkania i czy łączyły ich jakieś powiązania z ofiarami, to jest cały czas ustalane przez policjantów prowadzących śledztwo - mówi Wirtualnej Polsce Małgorzata Łusiak.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu z użyciem noża i gróźb karalnych. Za przestępstwa te grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawą najmłodszego ze sprawców zajmie się sąd rodzinny. Wobec pozostałej trójki zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

djk4ups
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djk4ups
djk4ups
Więcej tematów