Trwa ładowanie...
dm0ah9v

Zatrzymano dilerów jadących na Przystanek Woodstock

Funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami z Poznania i Kalisza zatrzymali grupę kaliskich pseudokibiców, którzy wybierali się na Przystanek Woodstock z przeznaczonymi na sprzedaż narkotykami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano dilerów jadących na Przystanek Woodstock
(KWP Poznań)
dm0ah9v

Oficerowie Centralnego Biura Śledczego weszli w posiadanie informacji, z której wynikało, że pseudokibice kaliskiego klubu sportowego zamierzają pojechać na rozpoczynający się w czwartek Przystanek Woodstock i tam handlować narkotykami.

26 lipca funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami z Poznania i Kalisza zatrzymali trzy osoby jadące samochodem osobowym do Kostrzyna nad Odrą. Po przeszukaniu pojazdu okazało się, że mężczyźni przewozili w aucie prawie pół tysiąca tabletek ecstasy, pół kilograma marihuany oraz 150 gramów amfetaminy.

Jak informuje CBŚ, działania operacyjne, w tym użycie m.in. śmigłowca z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, doprowadziły do odnalezienia i zabezpieczenia plantacji konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Usytuowana była ona w lesie w powiecie kaliskim. Policjanci zabezpieczyli tam ponad pół tysiąca krzewów.

dm0ah9v

28 lipca zatrzymano kolejną osobę ze środowiska kaliskich pseudokibiców, będącą organizatorem zlikwidowanej plantacji. Ponadto przeprowadzono przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, do których zatrzymane osoby miały dostęp. W wyniku przeszukań policjanci odkryli pomieszczenia wyposażone w profesjonalny sprzęt do uprawy konopi indyjskich.

Podejrzani uprawiali konopie indyjskie od nasion do dorosłych roślin. Wysiewali nasiona, a następnie w kolejnej fazie wzrostu przesadzali konopie do doniczek. Byli w stanie w jednym pomieszczeniu wyhodować kilka tysięcy krzewów konopi indyjskich w jednym cyklu. Kolejnym krokiem uprawy było sadzenie wyhodowanych roślin w leśnym gruncie. Osoby zaangażowane w ten proceder były bardzo ostrożne. W obiektach, w których prowadzili uprawy, a także na plantacji ujawnionej w lesie, znajdowały się kamery rejestrujące otoczenie.

Prokurator Rejonowy w Kaliszu na podstawie zebranego materiału dowodowego postawił wszystkim czterem zatrzymanym osobom zarzuty z art. 57 ust. 2 i art. 53 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych i tymczasowych aresztów. Mężczyznom grozi teraz do 8 lat więzienia.

dm0ah9v

Podziel się opinią

Share

dm0ah9v

dm0ah9v
Więcej tematów