Trwa ładowanie...
d49dh28

Zatrzymanie przemytnika. Miał przy sobie 2,5 tony tytoniu

Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali samochód przewożący ponad 2,5 tony nielegalnego tytoniu. Jego wartość szacuje się na ok. 1,2 miliona złotych. Kierowcą był Polak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymany to obywatel Polski
Zatrzymany to obywatel Polski (Materiały prasowe)
d49dh28

O zatrzymaniu i ukaraniu mandatem 35-letniego mieszkańca województwa lubuskiego poinformowała Natalia Żabka z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

- Kierowcą pojazdu był obywatel naszego kraju, który został zatrzymany pod zarzutem przewożenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej - powiedziała Żabka. Dodała, że zarówno samochód, jak i towar zostały skonfiskowane w celu przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

Obecnie w Polsce około 20 proc. papierosów pochodzi z nielegalnego źródła. Przeciętny konsument nie jest w stanie odróżnić wyrobów legalnych od nielegalnych, a straty dla budżetu są wielomilionowe. Nie wspominając o zdrowiu palących, którym tytoń z nielegalnego źródła szkodzi jeszcze bardziej niż ten legalny.

d49dh28

Brak kontroli w fabrykach czy skandaliczne sposoby przechowywania - m.in. w butlach gazowych czy mięsie - przekładają się na jakość produktu. WHO i sanepid alarmują, że w składzie takich papierosów można znaleźć nawet azbest.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: o. Rydzyk najchętniej jeździłby maybachem

Rosjanie zatrzymani na granicy. Skrytki w cadillacu
Polak przemycał złoto na Sri Lankę. 60-latek zatrzymany

d49dh28

Podziel się opinią

Share
d49dh28
d49dh28