Trwa ładowanie...

Zatonęła łódź z migrantami. Ponad 100 zaginionych

Tragedia na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Libii. Po zatonięciu łodzi z migrantami za zaginione uznano ponad 100 osób. Szanse na odnalezienie ich żywych są niewielkie.

Share
Zatonęła łódź z migrantami. Ponad 100 zaginionychŹródło: Forum, fot: REUTERS/Steve Scherer
dmjaopy

- Do zatonięcia łodzi doszło na wysokości miasta Sabrata, leżącego na zachód od Trypolisu - informuje rzecznik libijskiej marynarki wojennej, gen. Ajub Kasem.

Według generała siedmiu ocalałych trzy dni spędziło w wodzie, oczekując na przybycie ratowników. Nie przekazano więcej szczegółów na temat przyczyn i okoliczności tragedii.

Zobacz też: Dlaczego migranci nie chcą przyjechać do Polski?

Sabrata stanowi punkt wyjazdowy dla wielu migrantów, którzy usiłują morzem przedostać się do Europy. Jednocześnie od niedzieli toczą się tam walki między rywalizującymi ze sobą grupami zbrojnymi - pisze AFP.

W zeszłym tygodniu libijska straż przybrzeżna zawróciła na ląd ponad 3 tys. migrantów płynących na Stary Kontynent. Z kolei dodatkowe 2 tys. osób dotarło do wybrzeży Włoch. Liczby te pokazują, że szlak migracyjny z Libii do Włoch, mimo wysiłków władz obu państw, nie jest zamknięty, choć ruch migracyjny na tej drodze znacząco zmalał.

Według AFP od połowy lipca do Włoch dotarło 6,5 tys. uchodźców - stanowi to zaledwie 15 proc. w porównaniu do danych, które rejestrowano w analogicznym okresie w latach 2014-2016.

dmjaopy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmjaopy
dmjaopy
Więcej tematów