Trwa ładowanie...
d28lfsy
d28lfsy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zatonęła łódź z imigrantami - nie żyje ponad 20 osób, dziesiątki zaginionych

Ponad 20 osób zginęło w katastrofie łodzi z imigrantami, która zatonęła u wybrzeża Libii. Jak poinformowała we wtorek wieczorem marynarka wojenna tego kraju, uratowano 22 rozbitków. Dziesiątki osób uznaje się za zaginione.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d28lfsy

Łódź zatonęła ok. 100 km na wschód od Trypolisu. Jak twierdzą rozbitkowie, na jej pokładzie było około 150 osób. Do tej pory z wody wydobyto ponad 20 ciał.

Chaos w Libii po obaleniu w 2011 roku Muammara Kadafiego sprawił, że tysiące imigrantów usiłują dotrzeć z libijskiego wybrzeża do Europy przepełnionymi, kiepskimi łodziami. Przemyt ludzi stał się w Libii zorganizowanym przemysłem przestępczym - alarmuje libijska policja.

Tylko w tym roku do Włoch dotarło z Afryki prawie 80 tysięcy nielegalnych imigrantów. W drodze do Europy wielu uchodźców utonęło jednak w Morzu Śródziemnym.

d28lfsy

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d28lfsy

d28lfsy
Więcej tematów