Trwa ładowanie...
d2fw6ij

Zasypał piaskiem dziury w jezdni. Został ukarany przez sąd

Sąd Rejonowy w Słupsku ukarał jednego z mieszkańców miasta za to, że na własną rękę próbował załatać dziury w drodze. Na mężczyznę do straży miejskiej donieśli jego sąsiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zasypał piaskiem dziury w jezdni. Został ukarany przez sąd
(freeimages.com)
d2fw6ij

W październiku ubiegłego roku słupszczanin porządkował garaż. W środku miał kilka worków z piaskiem, specjalnie kupionym do dziecięcej piaskownicy. Nawierzchnia na drodze dojazdowej do garaży jest wyłożona tak zwanymi płytami jumbo. Część z nich jest zniszczona, niekompletna i pełna dziur. Mieszkaniec Słupska postanowił więc wykorzystać piasek do wyrównania zagłębień. Sąsiadom się to jednak nie spodobało. Zarzucili mężczyźnie zaśmiecanie oraz brudzenie kół ich samochodów piaskiem.

Straż miejska skierowała do Sądu Rejonowego w Słupsku wniosek o ukaranie mężczyzny. W trybie nakazowym, bez przeprowadzenia rozprawy, mieszkańca Słupska ukarano grzywną wysokości 180 złotych. Ten od decyzji sądu odwołał.

We wtorek ten sam sąd zmienił wyrok - ukarał mężczyznę naganą. Uznał go winnym zaśmiecania miasta. Słupszczanin ma też zapłacić 130 złotych kosztów sądowych.

d2fw6ij

- Nie wiem, co o tym sądzić. Nie czuję się winny, miałem dobre intencje. To piasek, jaki jest używany do piaskownic dla dzieci, z atestem, biały. Zasypałem dziury w jezdni, bo można było na nich urwać koło. Nie wiem, jak mogło to komuś przeszkadzać, że choćby prowizorycznie naprawiłem ubytki. Jak widać dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane, nie będę się odwoływał od tego wyroku, szkoda mi na to czasu i nerwów w sądzie. Mam lepsze pomysły na wykorzystanie własnej energii - powiedział Radiu Gdańsk skazany mieszkaniec Słupska.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że mężczyznę ukarano, mimo że zarządca drogi czyli Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku przesłał do sądu oświadczenie, że nie ma żadnych zastrzeżeń do zasypania dziur w jezdni i dziękują za obywatelską postawę.

Dziurawej jezdni nadal nie naprawiono.

d2fw6ij

Podziel się opinią

Share

d2fw6ij

d2fw6ij
Więcej tematów