Trwa ładowanie...
dj80ubh

Zaskakujący zwrot ws. Alfiego Evansa. Rodzina wydała oświadczenie

Rodzice 2-letniego Alfiego Evansa proszą, by uszanować ich prywatność i pozwolić rodzinie na porozumienie się ze szpitalem. Podziękowali również m.in. Polakom, których głęboko poruszył los chłopca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzice Alfiego poprosili m.in. Polaków o "powrót do normalnego życia"
Rodzice Alfiego poprosili m.in. Polaków o "powrót do normalnego życia" (East News, Fot: OLI SCARFF)
dj80ubh

"W interesie Alfiego będziemy współpracowali z opiekującym się nim zespołem lekarzy nad przygotowaniem planu, który zapewni mu godności i komfort, jakich potrzebuje" - czytamy w oświadczeniu Toma i Kate.

Rodzice dwuletniego Alfiego do tej pory wyrażali się krytycznie o brytyjskim szpitalu Alder Hey. Teraz jednak podziękowali medykom za opiekę nad dzieckiem i przyznali, że chcą pracować nad porozumieniem.

dj80ubh

Para zapewniła również, że jest bardzo wdzięczna za wsparcie, które otrzymała od ludzi z "całego świata, włączając w to naszych włoskich i polskich sprzymierzeńców, którzy poświęcili swój czas i pomagali w naszej niesamowitej walce.

Zobacz także: Kamiński: PiS każe kobietom rodzić niepełnosprawne dzieci

W czwartek po południu przed Pałacem Buckingham w Londynie odbył się protest zorganizowany przez Polaków. Jego uczestnicy okazali wsparcie dwulatkowi i przeszli pod budynek brytyjskiego parlamentu.

dj80ubh

"Chcielibyśmy poprosić was, abyście wrócili do waszego codziennego życia" - zaapelowali rodzice Alfiego. Para zastrzegła, że od tej chwili nie będzie udzielać wywiadów ani wydawać oświadczeń.

W poniedziałek Alfie Evans został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Zajmujący się nim lekarze twierdzili, że uda mu się przeżyć najwyżej kilka godzin. Dziecko nadal żyje.

Rodzice chcieli, by chłopiec został przetransportowany do włoskiego szpitala, gdzie zaoferowano mu pomoc. Brytyjski sąd nie wyraził na to zgody.

Źródło: liverpoolecho.co.uk

dj80ubh

Podziel się opinią

Share
dj80ubh
dj80ubh
Więcej tematów