Trwa ładowanie...
d38znn3

Zaskakujący wynik eksperymentu - one nie śmierdzą

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie lubią robić prania. Dżinsy można prać nawet raz na kilka miesięcy - informuje "Daily Mail" na swojej stronie internetowej.

d38znn3
d38znn3

W Australii 30 ochotników obu płci w wieku od 18 do 56 lat wzięło udział w eksperymencie. Przez trzy miesiące, pięć dni w tygodniu, mieli oni nosić dżinsy i ich nie prać.

Następnie ubrania poddano testowi "węchowemu" - okazało się, że spodnie nie śmierdziały. Co prawda na niektórych z nich były plamy, ale same ubrania nie miały zapachu, który mógłby odstraszać ludzi.

Eksperyment był pomysłem Tullii Jack, która na tej podstawie napisała pracę magisterską. Jej konkluzją było stwierdzenie, że ubrań wcale nie trzeba prać tak często, jak nam się wydaje. Tullia Jack uważa, że wynik eksperymentu może być bardzo istotny dla środowiska. Oznacza on bowiem, że ludzie mogą zaoszczędzić duże ilości wody i prądu, nie piorąc dżinsów.

Jack w marcu planuje wystawić dżinsy, które zostały wykorzystane w eksperymencie, żeby każdy mógł sam się przekonać, że po kilku miesiącach noszenia spodnie nie śmierdzą.

d38znn3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38znn3
Więcej tematów