Trwa ładowanie...

Zaskakujący pomysł posłanki Nowoczesnej ws. dróg. Pyta o podwójną ciągłą

Duże oszczędności w skali kraju i mniej pracy dla służb - taki efekt przynieść ma likwidacja podwójnych linii ciągłych na polskich drogach. Z propozycją w tej sprawie do resortu infrastruktury zwróciła się posłanka Nowoczesnej Elżbieta Stępień.

Zaskakujący pomysł posłanki Nowoczesnej ws. dróg. Pyta o podwójną ciągłąŹródło: Fotolia, fot: Hackemann
d46tz7l
d46tz7l

W swoje interpelacji posłanka stwierdza, że kierowcom w zupełności wystarczy jedna linia, a w kasie zarządców dróg pozostaną znaczne kwoty.

"Zastosowanie takiej metody w kontekście obowiązku odnawiania oznakowania poziomego raz do roku sprawi, że poczynimy milionowe w skali kraju oszczędności, nie pogarszając przy tym bezpieczeństwa ruchu drogowego" - napisała Stępień.

ZOBACZ TEŻ: Jak działa fotoradar? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Podkreśliła też, że takie rozwiązanie stosowane jest w innych krajach i nie powoduje one problemów.

d46tz7l

"Inne państwa, m.in. sąsiednie Czechy, stosują dla oddzielenia ruchu pojazdów poruszających się w kierunkach przeciwnych tylko jedną linię, a Polacy poruszający się po czeskich drogach nie mają problemu z interpretacją takiego oznakowania. Jest ono przykładem gospodarności i pozwala na oszczędności w nakładach finansowych na utrzymanie dróg" - przekonuje parlamentarzystka.

Elżbieta Stępień zaznacza także, że zmiana nie wymaga rewolucji w przepisach. Potrzeba tylko poprawki rozporządzenia z lipca 2002 r., które odnosi się do znaków i sygnałów drogowych.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk jeszcze nie odpowiedział na interpelację posłanki Nowoczesnej.

Przypomnijmy - teraz podwójna linia ciągła rozdziela jezdnie, na których odbywa się ruch w dwóch kierunkach. Pojedyncza linia ciągła stosowana jest tylko na trasach jednokierunkowych.

źródło: Radio Zet

d46tz7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46tz7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj