Trwa ładowanie...

Zaskakujący pomysł posłanki Nowoczesnej ws. dróg. Pyta o podwójną ciągłą

Duże oszczędności w skali kraju i mniej pracy dla służb - taki efekt przynieść ma likwidacja podwójnych linii ciągłych na polskich drogach. Z propozycją w tej sprawie do resortu infrastruktury zwróciła się posłanka Nowoczesnej Elżbieta Stępień.

Share
Zaskakujący pomysł posłanki Nowoczesnej ws. dróg. Pyta o podwójną ciągłą
Źródło: Fotolia, fot: Hackemann
d18yowx

W swoje interpelacji posłanka stwierdza, że kierowcom w zupełności wystarczy jedna linia, a w kasie zarządców dróg pozostaną znaczne kwoty.

"Zastosowanie takiej metody w kontekście obowiązku odnawiania oznakowania poziomego raz do roku sprawi, że poczynimy milionowe w skali kraju oszczędności, nie pogarszając przy tym bezpieczeństwa ruchu drogowego" - napisała Stępień.

ZOBACZ TEŻ: Jak działa fotoradar? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Podkreśliła też, że takie rozwiązanie stosowane jest w innych krajach i nie powoduje one problemów.

d18yowx

"Inne państwa, m.in. sąsiednie Czechy, stosują dla oddzielenia ruchu pojazdów poruszających się w kierunkach przeciwnych tylko jedną linię, a Polacy poruszający się po czeskich drogach nie mają problemu z interpretacją takiego oznakowania. Jest ono przykładem gospodarności i pozwala na oszczędności w nakładach finansowych na utrzymanie dróg" - przekonuje parlamentarzystka.

Elżbieta Stępień zaznacza także, że zmiana nie wymaga rewolucji w przepisach. Potrzeba tylko poprawki rozporządzenia z lipca 2002 r., które odnosi się do znaków i sygnałów drogowych.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk jeszcze nie odpowiedział na interpelację posłanki Nowoczesnej.

Przypomnijmy - teraz podwójna linia ciągła rozdziela jezdnie, na których odbywa się ruch w dwóch kierunkach. Pojedyncza linia ciągła stosowana jest tylko na trasach jednokierunkowych.

źródło: Radio Zet

d18yowx

Podziel się opinią

Share
d18yowx
d18yowx
Więcej tematów