Trwa ładowanie...
d1xho1e

Zaskakujący komentarz rzecznika rządu ws. Sadurskiej. "Każdy polityk ma prawo do rozwoju zawodowego"

Szefowa kancelarii Andrzeja Dudy może trafić do zarządu PZU i zarabiać wielkie pieniądze. Jednak według rzecznika rządu Beaty Szydło zainteresowanie mediów tą sprawą jest niepotrzebne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaskakujący komentarz rzecznika rządu ws. Sadurskiej. "Każdy polityk ma prawo do rozwoju zawodowego"
(newspix.pl, Fot: KONRAD KOCZYWAS/FOTONEWS)
d1xho1e

Od kilku dni media obiega informacja, że szefowa Kancelarii Prezydenta, Małgorzata Sadurska opuszcza Andrzeja Dudę. Ma dostać posadę wiceszefowej PZU.

Posada w państwowej spółce wiążę się z wysokimi zarobkami.

Sprawa przypomina spektakularny awans Bartłomieja Misiewicza. Asystent Antoniego Macierewicza trafił do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale po nagłośnieniu sprawy zrezygnował ze stanowiska i odszedł z PiS.

d1xho1e

Bochenek problemu nie widzi

Nic złego jednak w transferze ze świata polityki do biznesu nie widzi rzecznik rządu. - Jestem zdziwiony tym zainteresowaniem mediów panią minister Sadurską, bo od samego początku, kiedy pojawiły się tylko takie rewelacje medialne (...) od razu wybuchła niemalże jakaś afera nadzwyczajna. Każdy ma prawo kierować swoim życiem zawodowym, jak to uważa za słuszne - mówił Rafał Bochenek w programie "Graffiti" w Polsat News.

- Każdy polityk ma prawo do rozwoju zawodowego, nawet poza sferą życia publicznego i politycznego - ocenił. - Nie może być tak, że my każdego polityka będziemy krytykowali za to, że w przyszłości zdecyduje się funkcjonować np. w jakiejś firmie - dodał Bochenek.

Podkreślił, że komentowanie doniesień medialnych jest "dywagowaniem", bo w tym momencie nie ma żadnej decyzji Sadurskiej, która sama nie odniosła się do tych informacji publicznie. - Nawet, jeżeliby do takiej sytuacji doszło uważam, że Małgorzata Sadurska jest osobą niezwykle pracowitą - przez wiele miesięcy, właściwie prawie dwa lata pracowała w Kancelarii Prezydenta, była pochłonięta tą pracą, jest bardzo mocno zaangażowana, doświadczona parlamentarzystka, znająca się na rzeczy. Także myślę, że odnajdzie się nie tylko w tej, czy innej firmie - jeżeli oczywiście zamierza odejść, bo tego nie wiem - mówił Bochenek.

d1xho1e

Sadurska odchodzi?

Według informacji PAP, powołanie Sadurskiej do władz PZU może nastąpić już w tym tygodniu. Rozmówcy PAP przypomnieli, że kilka dni temu z funkcji wiceprezesa PZU zrezygnował b. poseł PiS Andrzej Jaworski, w związku z tym Sadurska może zająć jego miejsce w zarządzie spółki.

PZU informowała w komunikacie z 29 maja, że przyczyną rezygnacji Jaworskiego "jest realizacja zadań nakreślonych w czasie powołania na Członka Zarządu PZU SA w dniu 13 maja 2016 roku".

Źródło: WP Wiadomości, PAP

d1xho1e

Podziel się opinią

Share

d1xho1e

d1xho1e
Więcej tematów