Trwa ładowanie...

Zarzucają pedofilię. Poseł z Holandii odda mandat

Poseł holenderskiej partii D66 Sidney Smeets zapowiedział, że zrezygnuje z mandatu. O swej decyzji poinformował po tym, jak w sieci pojawiły się informacje, że mógł dopuścić się molestowania seksualnego nieletnich.

Share
Sidney Smeets zrezygnował z mandatu poselskiego
Sidney Smeets zrezygnował z mandatu poselskiego Źródło: Twitter
d1o0j7t

W internecie pojawiły się głosy kilkunastu młodych, nieletnich chłopców, którzy zarzucili parlamentarzyście uwodzenie i molestowanie seksualne. Czynów tych miał się dopuścić Sidney Smeets.

Sprawą zainteresowały się holenderskie media. Zaczęły publikować rozmowy z chłopcami, którzy w wywiadach podawali kolejne, bulwersujące informacje.

Polska wydala dyplomatów Rosji. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać

"Poseł nie tylko uwodził nieletnich, niektórzy mieli wtedy po 15 lat, ale także dochodziło do zbliżenia seksualnego. Smeetsowi wprost zarzucono pedofilię" - podaje PAP.

d1o0j7t

Po tych doniesieniach partia D66 wszczęła wewnętrzne dochodzenie. Jak zapowiedziała jej liderka Sigrid Kaag, "w naszej partii nie ma miejsca na niedopuszczalne zachowania".

Zrezygnował dla dobra parlamentu i partii

Tymczasem Sidney Smeets stwierdził, że zarzutami "jest zszokowany".

- Uważam je za bardzo nieprzyjemne, ponieważ nie miałem złych zamiarów. O ile wiem, zawsze postępowałem zgodnie z obowiązującym prawem - cytuje polityka agencja.

d1o0j7t

Mimo to w piątek 16 kwietnia zapowiedział, że odda poselski mandat. Jak zapowiedział, taką decyzję podjął, gdyż "chce zapobiec zniszczeniu prestiżu Izby i interesów partii.

45-letni Smeets jest posłem do izby niższej parlamentu od dwóch tygodni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1o0j7t

Podziel się opinią

Share
d1o0j7t
d1o0j7t
Więcej tematów