Trwa ładowanie...

Ścigał ich Interpol. Ujęli pogranicznicy

Pogranicznicy z Podkarpacia zatrzymali dwóch Ukraińców, którzy byli poszukiwani przez Interpol. W tym samym czasie patrol Straży Granicznej w okolicach Rzeszowa zatrzymał obywatela Uzbekistanu, który z kolei był poszukiwany notą Interpolu. Czeka ich decyzja ws. ekstradycji.

Share
Poszukiwał ich Interpol. Wpadli w Polsce
Poszukiwał ich Interpol. Wpadli w PolsceŹródło: PAP
d2ki8s1

W czwartek 15 kwietnia na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 40-letniego Ukraińca, który chciał wjechać do Polski.

Jak się okazało, z informacji zamieszczonych w bazach danych wynikało, że mężczyzna jest od 7 lat poszukiwany przez czeski wymiar sprawiedliwości. Miał tam dopuścić się rozboju z użyciem broni palnej. Jego dane figurowały w bazie Interpol.

d2ki8s1

W tym samym czasie, funkcjonariusze prowadzący kontrolę na drogach dojazdowych do Rzeszowa zatrzymali obywatela Uzbekistanu.

Polska wydala dyplomatów Rosji. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać

- Podczas sprawdzania statusu cudzoziemca okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpolu jako osoby do zatrzymania. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu za fałszerstwa i oszustwa przez wymiar sprawiedliwości kraju swego pochodzenia - poinformowała Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Sąd zadecyduje o postępowaniu ekstradycyjnym

Tego samego dnia w godzinach wieczornych na pieszym przejściu granicznym, również w Medyce, zatrzymano kolejną poszukiwaną przez Interpol osobę.

d2ki8s1

- Obywatel Ukrainy Igor Y. był poszukiwany od stycznia przez organy ścigania Czech za przestępstwa przeciwko osobie i porządkowi publicznemu - dodała przedstawicielka bieszczadzkich pograniczników.

Sprawą oszukiwanych cudzoziemców zajęły się Prokuratura Okręgowa w Przemyślu i Rzeszowie. O postępowaniu ekstradycyjnym zadecyduje sąd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ki8s1

Podziel się opinią

Share
d2ki8s1
d2ki8s1
Więcej tematów