ycipk-4bp7yh
ycipk-4bp7yh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zarząd PKiN: dach Sali Kongresowej nie jest uszkodzony

Stan Sali Kongresowej nie grozi katastrofą budowlaną; nie ma uszkodzeń budynku. Nie jest też prawdą, że uszkodzeniu uległa konstrukcja dachu - poinformował zarząd Pałacu Kultury i Nauki. W sobotę Sala Kongresowa została zamknięta z przyczyn technicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4bp7yh

Jak podkreślono w poniedziałkowym komunikacie, Sala Kongresowa "została czasowo wyłączona z eksploatacji z uwagi na konieczność wykonania ekspertyz dotyczących stanu technicznego urządzeń sceny".

"Rzeczoznawcy budowlani dokonują w tej chwili oględzin sztankietek i paldamentu - ekranu akustycznego usytuowanego nad sceną, prawdopodobnie poruszonego podczas demontażu urządzeń oświetleniowych po ostatnim koncercie. Wyniki tych prac będą znane najpóźniej we wtorek" - informuje zarząd PKiN.

Jak podkreślono, wątpliwości dotyczą jedynie elementów sceny. Od ustaleń ekspertów zależy jej dopuszczenie do dalszej eksploatacji.

ycipk-4bp7yh

W najbliższym czasie w Sali Kongresowej maja się odbyć koncerty m.in. grupy STOMP, Juliette Greco, Gorana Bregovica, zespołu Feel, Katie Melua.

Sala Kongresowa jest jedną z największych sal koncertowych w Polsce. Z balkonami, lożami i amfiteatrem mieści prawie 3 tys. osób. Duże foyer pozwala na zorganizowanie wystaw lub bankietów. W czasach PRL odbywały się tam wiece partyjne, ale także koncerty. Planowana w 2006 r. przebudowa Sali Kongresowej na teatr muzyczny, wiążąca się ze zniszczeniem oryginalnego wystroju i wyposażenia, była jedną z przyczyn wpisania PKiN na listę zabytków.

W Sali Kongresowej odbyły się m.in. koncerty Louisa Armstronga i Rolling Stonesów. Od lat w Sali Kongresowej organizowane są Warsaw Summer Jazz Days, jeden z największych festiwalów jazzowych w Polsce oraz wiele innych imprez artystycznych i rozrywkowych. W 2006 r. w Sali Kongresowej odbyła się finałowa gala wyborów Miss World.

Polub WP Wiadomości
ycipk-4bp7yh
ycipk-4bp7yh