Trwa ładowanie...
d2e802e
d2e802e

Zarząd KOD wzywa Mateusza Kijowskiego do dymisji. "Nie zwrócił pieniędzy za faktury"

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji w oficjalnym komunikacie m.in. wzywa Mateusza Kijowskiego do dymisji oraz potwierdza, że nie zwrócił on pieniędzy za dwie wystawione KODowi faktury. Poranne doniesienia Wirtualnej Polski zostały potwierdzone.
Share
d2e802e

Niemal w całości potwierdziły się poranne doniesienia Wirtualnej Polski, w których informowaliśmy o burzliwym przebiegu poniedziałkowego posiedzenia Zarządu Głównego Stowarzyszenia KOD. Według naszych informacji wezwano na nim Mateusza Kijowskiego do dymisji, stanowisko skarbnika złożył Piotr Chabora, a do Zarządu został w jego miejsce wybrany został jeden z inicjatorów Komitetu - Krzysztof Łoziński.

Do informacji, które znalazły potwierdzenie w oficjalnym komunikacie Zarządu, należy jeszcze dodać stwierdzenie o braku zwrotu środków finansowych wypłaconych spółce MKM Studio przez Stowarzyszenie Komitetu Obrony Demokracji. Oznacza to, że Mateusz Kijowski nie wywiązał się swojego zapewnienia o przelaniu wynagrodzenia za usługi informatyczne, które - jak twierdzi - omyłkowo wpłynęły na konto spółki za faktury wystawione we wrześniu i październiku 2016.

Zapowiedziano również rozwiązanie umowy z obecnym biurem rachunkowym oraz wdrożenie programu naprawczego, połączonego z kompleksowym audytem. Nad transparentnością Komitetu od tej pory będzie czuwać Krzysztof Łoziński, który jak dowiadujemy się nieoficjalnie - również głosował za odsunięciem od kierownictwa Mateusza Kijowskiego.

d2e802e

Treść oficjalnego komunikatu Zarządu Głównego Stowarzyszenia KOD zawiera sześć punktów. Poniżej przestawiamy go w pełnym brzmieniu.

"Warszawa, 17 stycznia 2017

Zarząd Główny Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji, w obecności przedstawicieli większości regionów, podczas posiedzenia w dniach 16-17 stycznia podjął następujące uchwały i decyzje:

Zmiany w składzie Zarządu:

d2e802e

1. Zarząd Główny Stowarzyszenia KOD-u przyjął rezygnację Piotra Chabory z funkcji Członka Zarządu Stowarzyszenia KOD-u oraz Skarbnika Stowarzyszenia KOD, Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę o przyjęciu do Zarządu Głównego Stowarzyszenia KOD Krzysztofa Łozińskiego.

2. Omówione zostały nieprawidłowości finansowe, dotyczące rozliczeń Mateusza Kijowskiego oraz Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji.

3. Zarząd stwierdził, że środki finansowe wypłacone spółce MKM Studio tytułem faktur nie zostały zwrócone do Stowarzyszenia do dnia 16.01.2017.

4. Podjęta została uchwała o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym biurem rachunkowym. Trzech Członków Zarządu zobowiązało się do znalezienia nowego biura rachunkowego oraz przestawienia co najmniej trzech ofert współpracy z biurem audytorskim, a następnie wyboru biura audytorskiego, które przeprowadzi audyt księgowo-finansowy Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji.

d2e802e

5. Krzysztof Łoziński przygotuje we współpracy z Zarządem Stowarzyszenia KOD program naprawczy, obejmujący w szczególności sprawy formalno-księgowe. Ponadto zaproponuje Krajowemu Zjazdowi Delegatów zmiany w statucie, które zagwarantują pełną transparentność działania Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji.

6. Zarząd podjął uchwałę, wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu.

Biuro Prasowe Komitetu Obrony Demokracji"

d2e802e

Podziel się opinią

Share
d2e802e
d2e802e
Więcej tematów