Trwa ładowanie...
agencja towarzyska

Zarabiały na prostytucji. Grupa kobiet rozbita przez CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 13 osób. Są one podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści majątkowych z nierządu. To kobiety, które nadzorowały agencje towarzyskie.

Share
Zarabiały na prostytucji. Grupa kobiet rozbita przez CBŚP
Źródło: East News, fot: STANISLAW KOWALCZUK
d6slwbz

"Zamknięty damski biznes" - chwali się CBŚP, które wspólnie z Prokuraturą Krajową z Rzeszowa zlikwidowało trzy agencje towarzyskie. Zatrzymanych zostało 13 kobiet w wieku od 23 do 53 lat. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

W ręce służb trafiła kobieta, która usłyszała już zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Zatrzymane zostały też osoby odpowiedzialne za nadzorowanie poszczególnych agencji i tzw. telefonistki, czyli osoby odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z klientami. Im również postawiono zarzuty - udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji innych osób.

"Wszystko wskazuje na to, że podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą 'zatrudniała' kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń towarzyskich oddawały od 120 do 250 zł dochodu uzyskiwanego z prostytucji" - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Źródło: Policja

Według informacji CBŚP, to było dla nich stałe źródło dochodu, z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł. Grupa miała działać od dwóch lat między innymi we Wrocławiu, w Rzeszowie, Białymstoku i Lublinie. W trakcie zatrzymań zabezpieczono między innymi kilkadziesiąt telefonów komórkowych i pieniądze.
Zobacz też:
Zmuszali do seksu i prowadzili agencje. Koniec "biznesu" rodziny z Krakowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6slwbz

Podziel się opinią

Share
d6slwbz
d6slwbz
Więcej tematów