Trwa ładowanie...
d4fuzg2
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym

O godzinie 10 odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP. Głowa państwa złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpocznie drugą kadencję. W uroczystości weźmie udział Agata Kornhauser-Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4fuzg2

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się na sali planarnej Sejmu. Prezydent, któremu będzie towarzyszyć małżonka Agata Kornhauser-Duda, złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Tym samym oficjalnie obejmie urząd głowy państwa na drugą kadencję.

Wydarzenie z powodu epidemii koronawirusa w Polsce odbędzie się w reżimie sanitarnym. Rekomendacje w tej sprawie wydał Główny Inspektor Sanitarny. Parlamentarzyści będą musieli mieć maseczki oraz zachowywać dystans społeczny. Maseczki nie będzie musiał mieć Duda, który ma przemawiać.

Wszystkim gościom zostaną zapewnione maseczki i rękawiczki. Będą również dostępne płyny dezynfekujące. Każdemu zostanie zmierzona temperatura. Zaproszeni będą wchodzili różnymi drogami tak, aby nie przecinały się ich ciągi komunikacyjne. Zdezynfekowany zostały także sale i pomieszczenia w Sejmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fuzg2

Podziel się opinią

Share
d4fuzg2
d4fuzg2
Więcej tematów