Trwa ładowanie...

Zapadł wyrok ws. łódzkiej ośmiornicy. Skazano byłego mistrza świata

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał byłego mistrza świata juniorów w strzelaniu sportowym z pistoletu Roberta R. na 25 lat więzienia. Ustalono, że na zlecenie zastrzelił gangstera. Siedmioro pozostałych oskarżonych ws. łódzkiej ośmiornicy otrzymało lżejsze wyroki.
Share
Marek W. zlecił zabójstwo Robertowi R. Dostał 15 lat
Marek W. zlecił zabójstwo Robertowi R. Dostał 15 latŹródło: East News, Fot: KAMIL JOZWIAK/REPORTER
d4dzbpc

Łódzka ośmiornica powstała na bazie struktur przestępczych istniejących od 1993 r. Centrala mafii znajdowała się w Łodzi. Gangsterzy zajmowali się głównie przestępstwami gospodarczymi i podatkowymi, ale mieli też na swoim koncie rozboje, zabójstwa, napady i uprowadzenia.

W środę Sąd Okręgowy w Łodzi skazał współpracującego z ośmiornicą byłego mistrza świata juniorów w strzelaniu sportowym z pistoletu 50-letniego Roberta R. z Pabianic na 25 lat więzienia. Ustalono, że mężczyzna zastrzelił gangstera na zlecenie. Zapłacono mu za to 40 tys. zł.

Próbował zabić również drugą osobę, ale mu się to nie udało. Kula weszła pod okiem i przebiła się przez głowę mężczyzny, nie raniąc go krytycznie.

d4dzbpc

Łódzka ośmiornica. Proces ciągnął się przez ponad 15 lat

Zlecenie otrzymał od 52-letniego Marka W., którego skazano na 15 lat za kratkami. Pozostałych 7 oskarżonych skazano na kary od roku i trzech miesięcy do 12 lat więzienia. Jedną osobę uniewinniono.

Adwokat Roberta R. zapowiedział apelację.

Proces trwał ponad 15 lat. To jedna z najsłynniejszych spraw sądowych w Łodzi.

Źródło: dzienniklodzki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dzbpc

Podziel się opinią

Share
d4dzbpc
d4dzbpc
Więcej tematów