ycipk-2n2lon

Zapadł wyrok ws. byłego radnego PiS Rafała P. Śledczy udowodnili, że znęcał się nad żoną

Były bydgoski radny PiS Rafał P. został uznany winnym m.in. psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną Karoliną. Ma zakaz zbliżania się do kobiety przez 5 lat. Musi jej zapłacić 75 tys. zł nawiązki. Łączna kara to 2 lata bezwzględnego więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał P., były rany PiS z Bydgoszczy, usłyszał wyrok za znęcanie się nad żoną
Rafał P., były rany PiS z Bydgoszczy, usłyszał wyrok za znęcanie się nad żoną (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
ycipk-2n2lon

Wyrok zapadł we wtorek. Rafała P. nie było w sądzie.

Pełnomocnik Karoliny Piaseckiej wnosił o 6 lat bezwzględnego więzienia. Z kolei obrońcy byłego radnego chcieli uniewinnienia, twierdząc, że zarzutów nie udowodniono. Prokurator chciał, by P. odpracował swoje winy pracą społeczną. To oburzyło wiele osób. W sprawie interweniowała Prokuratura Krajowa.

ycipk-2n2lon

"Prokurator domagał się dla Rafała P. kary 2 lat ograniczenia wolności w formie 30 godzin prac społecznych miesięcznie oraz obciążenia oskarżonego kosztami postępowania. Wnioskowanie tego rodzaju i rozmiaru kary przy stwierdzonych przez prokuraturę zachowaniach podejrzanego wydaje się rażąco niskie" - informowało na początku sierpnia WP biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

Rafał P. do żony: rzygam tobą

Organ uznał, że mężczyzna powinien otrzymać karę bezwzględnego pozbawienia wolności. I o to zawnioskował.

"Nie zasługujesz na nic. Rzygam tobą. Pierd... cię" - to fragmenty z nagrań, które odtworzył podczas pierwszej rozprawy bydgoski sąd. Rafał P. miał również wulgarnie wyzywać żonę i grozić jej pobiciem.

ycipk-2n2lon

- Ona gra, kłamie prosto w oczy. Nieprawdą jest, że zabierałem Karolinie kluczyki czy telefon. To wszystko wyreżyserowany stek kłamstw - bronił się mężczyzna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2n2lon
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2n2lon

ycipk-2n2lon
ycipk-2n2lon