Trwa ładowanie...
d4d6kcw

Zamość: wyłudzili z banków ponad 1,2 mln zł

Prokuratura Rejonowa w Zamościu (woj.
lubelskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcom
wyłudzenia z banków ponad 1,2 mln zł - poinformował we wtorek
rzecznik zamojskiej Prokuratury Okręgowej, Romuald Sitarz.

Share
d4d6kcw

Według Sitarza, oskarżonych jest 65 osób, a postawiono im łącznie 357 zarzutów.

Jak ustaliła prokuratura, oskarżeni wyłudzili w latach 1998-1999 kilkadziesiąt kredytów w kwotach od 4 tys. zł do 150 tys. z kilku banków, w tym z oddziałów PKO BP w Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Stalowej Woli, z oddziału w Białej Podlaskiej byłego I Banku Komercyjnego. Większość kredytów nie została spłacona.

Kredyty wyłudzano za pośrednictwem autokomisu w Zamościu, który handlował samochodami i maszynami rolniczymi, w tym kombajnami, siewnikami, prasami do słomy.

Według prokuratury, oskarżeni dokonywali fikcyjnych transakcji zakupów i sprzedaży sprzętu, i na te operacje zawierali umowy kredytowe. Posługiwali się przy tym sfałszowanymi dokumentami, w tym dotyczącymi danych osobowych poręczycieli.

Główni oskarżeni to właściciele autokomisu Leszek G. z Zamościa i Marek D. z gminy Hrubieszów oraz pośredniczący w załatwianiu kredytów przedstawiciele banków - Wiesław P. i Marlena R. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Wśród oskarżonych są też osoby, na nazwiska których wyłudzano krydyty. Wszyscy będą odpowiadać z wolnej stopy. (iza)

d4d6kcw

Podziel się opinią

Share
d4d6kcw
d4d6kcw
Więcej tematów