Trwa ładowanie...
dothuve

Zamość: Do miejscowego zoo przyjechała wielka skrzynia z tygrysem amurskim

Do zoo w Zamościu przyjechał tygrys amurski z Finlandii. 2-letnia samica o imieniu Isla ma stworzyć parę z samcem, Makarem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do zoo w Zamościu przyjechał tygrys amurski prosto z Finlandii. 2-letnia samica o imieniu Isla ma stworzyć parę z samcem, Makarem.
Do zoo w Zamościu przyjechał tygrys amurski prosto z Finlandii. 2-letnia samica o imieniu Isla ma stworzyć parę z samcem, Makarem. (East News)
dothuve

W piątkową noc do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu przyjechał tygrys amurski. Jest to samica, która pochodzi z zoo w Helskinkach. Zwierzę musiało zostać przewiezione w ogromnej klatce transportowej. Powód stanowi ogromny rozmiar tego podgatunku tygrysa. Jest to największy przedstawiciel w rodzinie kotów.

2-letnia Isla, według planów, ma stworzyć parę i spłodzić potomostwo z czekającym na nią rówieśnikiem, samcem Makarem. Przyczyną jest program hodowlany, w którym uczestniczy zoo w Zamościu. Tygrysy amurskie są obecnie narażone na wyginięcie.

Tygrysy amurskie w przeciwieństwie do innych przedstawicieli kotów, potrafią bardzo dobrze pływać. Uwielbiają się kapać i bawić w wodzie. Charakteryzują się gęstym futrem, ze względu na fakt, że w naturalnym środowisku żyją w temperaturze poniżej -40 stopni Celsjusza. Posiadają ostre i ogromne pazury. Żywią się praktycznie każdym pożywieniem, m.in. jeleniami, dzikami, rybami czy ptakami.

dothuve

Podziel się opinią

Share

dothuve

dothuve
Więcej tematów