Trwa ładowanie...
d1pwnio

Zamknięcie ul. Zwycięstwa w Gliwicach. Utrudnienia drogowe potrwają prawie rok

Od przyszłego tygodnia zostanie zamknięty dla ruchu fragment ul. Zwycięstwa. Pojazdy nie będą mogły tędy jeździć prawie przez rok – ponowne otwarcie ruchu planowane jest na listopad 2015 roku. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdu ul. Strzody, Konarskiego i Dworcową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamknięcie ul. Zwycięstwa w Gliwicach. Utrudnienia drogowe potrwają prawie rok
(Archiwum UM Gliwice/K. Krzemiński)
d1pwnio

Rozpoczyna się kolejny etap budowy Drogowej Trasy Średnicowej – od ul. Kujawskiej do drogi krajowej nr 88. Trasa o długości 5,6 km to ostatni fragment DTŚ, który połączy miasta konurbacji śląskiej na trasie Katowice – Gliwice.

Ogromna inwestycja realizowana jest w ścisłym centrum miasta – odbija się to więc na mieszkańcach i przejeżdżających przez Gliwice kierowcach. Na budowanym odcinku zaplanowano aż 14 obiektów inżynierskich: wiaduktów, mostów i kładek. Pojawi się także tunel, którym będzie się przejeżdżać pod ul. Zwycięstwa i Dworcową. Od poniedziałku zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Zwycięstwa (od ul. Dubois do Fredry).

- Będziemy budować tunel na głębokości 20 m pod ul. Zwycięstwa i Dworcową. O ile na Dworowej udało się utrzymać ciągłość ruchu, tak na ul. Zwycięstwa było to niewykonalne. Fragment tej ulicy będzie zamknięty do listopada 2015 roku – tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską Maciej Tomczak, inżynier kontraktu DTŚ na odcinku G2. – Po zamknięciu odcinka ul. Zwycięstwa istniejący w tym miejscu obiekt mostowy zostanie rozebrany. Wznoszone będą ściany i strop tunelu, który będzie miał 493 m długości. Jednak jeśli uda się prace zakończyć przed terminem, to ruch przywrócimy wcześniej – zapewnia.

d1pwnio

Zamknięto już dla ruchu część ul. Częstochowskiej (od Alei Przyjaźni do skrzyżowania z ul. Jagiellońską), a objazd poprowadzono ul. Konarskiego i Jagiellońską. Ul. Zwycięstwa zamknięta zostanie w poniedziałek, jednak w związku z koniecznością przygotowania nowego oznakowania może być nieprzejezdna już w weekend.

Zmotoryzowanych będzie obowiązywał objazd. Zostanie on poprowadzony ul. Strzody, Konarskiego i Jagiellońską (dla jadących w kierunku ul. Bohaterów Getta Warszawskiego) i Dworcową (dla jadących w kierunku ul. Wyszyńskiego).

Objazd będzie dotyczył również autobusów komunikacji miejskiej linii A4 i 224, które na co dzień kursują ul. Zwycięstwa. Autobusy A4 jadące od Gliwickiego Teatru Muzycznego przy Nowym Świecie w kierunku zajezdni będą skręcać z ul. Zwycięstwa w ul. Wyszyńskiego, pojadą ul. Strzody i Wrocławską, gdzie zatrzymywać się będą na przystanku „Gliwice Częstochowska”, a dalej ul. Konarskiego, Jagiellońską, Mitręgi, Piwną do Placu Piastów i do końca niezmienioną trasą. Pojazdy jadące w stronę GTM z ul. Jagiellońskiej skręcą w ul. Dworcową, gdzie zatrzymają się na przystanku „Gliwice Dworcowa”. Następnie pojadą ul. Wyszyńskiego do ul. Zwycięstwa i dalej stałą trasą.

Natomiast autobus linii nr 224, którym można dojechać do Centrum Onkologii, pojedzie od Placu Piastów ulicami: Dworcową, Kłodnicką i Wybrzeże Armii Krajowej, a w drodze powrotnej – jak do tej pory – ulicami: Sienkiewicza, Dubois, Śliwki, Toszecką do Placu Piastów.

d1pwnio

Podziel się opinią

Share
d1pwnio
d1pwnio
Więcej tematów