Trwa ładowanie...

Zamieszki w Kijowie. Rannych siedmiu policjantów i kilkunastu protestujących

Do starcia doszło przed budynkiem ukraińskiego parlamentu w Kijowie. Policja weszła do miasteczka namiotowego rozstawionego przez zwolenników Micheila Saakaszwilego. Podczas przeszukania znaleziono granaty, koktajle Mołotowa, metalowe pałki i noże.

Zamieszki w Kijowie. Rannych siedmiu policjantów i kilkunastu protestującychŹródło: PAP, fot: PAP
d50k38t
d50k38t

Miasteczko namiotowe przy ulicy Hruszewskiego od października poważnie utrudniało ruch w centrum Kijowa. Obóz był siedzibą zwolenników Micheila Saakaszwilego i jego partii Ruch Nowych Sił.

Oficjalnie policja weszła do miasteczka w celu przeprowadzenia "czynności śledczych", podaje portal rmf24.pl.
Protestujący mieli brać udział w zamieszkach w październiku i w lutym. Mieszkańcy miasteczka zaczęli się jednak opierać i doszło do starć.

Rannych zostało 7 policjantów i 11 protestujących. - Policja zatrzymała ponad 100 protestujących w miasteczku namiotowym w Kijowie - Informuje doradca szefa MSW Zorjan Szkirjak. - Większość została zwolniona po złożeniu wyjaśnień - zaznacza.

d50k38t

W jednym z namiotów natrafiono na malunek podobny do słynnego tronu z serialu "Gra o tron". Ukraińcy ochrzcili dzieło "tronem Saakaszwilego".

W 2015 roku Micheil Saakaszwili rozpoczął aktywną działalność polityczną na Ukrainie. W maju 2015 roku otrzymał ukraińskie obywatelstwo, działał wtedy jako przewodniczący Międzynarodowej Doradczej Rady Reform, mianowano go również przewodniczącym ODA. Saakaszwili został pozbawiony obywatelstwa ukraińskiego 26 lipca 2017 roku.

Źródło: rmf24.pl / WP

d50k38t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d50k38t
Więcej tematów