Trwa ładowanie...
d3pihpl

Zamierzał zabić 22 ludzi, po jednym za każdy "zły rok"

22-letni węgierski student, który powiedział policji, że zamierzał zabić 22 osoby - po jednej za każdy "zły rok życia". Został aresztowany - podała węgierska agencja MTI.

Share
d3pihpl

Młody mężczyzna, którego policja identyfikuje jako Abla S., uprawiał strzelectwo, miał pistolet parabellum i planował atak ponad półtora roku - powiedział cytowany przez MTI szef budapeszteńskiej policji kryminalnej Zsolt Bodnar.

Zatrzymany powiedział, że chciał zabić 22 ludzi na swym uniwersytecie i w centrum handlowym, bo, jak oświadczył, "22 lata, które przeżył, były złe".

Przyznał się do swych planów, przyznał też, jak podała policja, że czuje "niezdrowy" pociąg do szkolnych masakr, do jakich doszło w innych krajach.

Podczas przeszukania domu zatrzymanego policja zarekwirowała pistolet i komputer, w którym stroną główną jest zdjęcie masakry w szkole w USA w roku 1999.

Policja aresztowała mężczyznę w Budapeszcie na ulicy, gdy otrzymała informację o jego planach. Policja podała, że lekarze utrzymują, iż zatrzymany cierpi na zaburzenia osobowości.

d3pihpl

Podziel się opinią

Share
d3pihpl
d3pihpl
Więcej tematów