Trwa ładowanie...

Zamiecie śnieżne i skoki ciśnienia. W najbliższych dniach pogoda nie będzie łaskawa

Śnieg i ujemne temperatury już mamy. W najbliższych dniach dołączy do nich porywisty wiatr. - Możemy się spodziewać zamieci śnieżnych. Kierowcy powinni być ostrożni - mówi nam dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Share
Zamiecie śnieżne i skoki ciśnienia. W najbliższych dniach pogoda nie będzie łaskawa
Źródło: PAP/EPA, fot: Andrzej Grygiel
d4414f1

Nadeszła długo wyczekiwana zima. W związku z kolejnym niżowym frontem atlantyckim nadchodzącym nad Polskę śniegu ma jeszcze przybyć. - Najintensywniej padać będzie w piątek. Na północnym-wschodzie spodziewamy się do 10 cm śniegu. Temperatura wyniesie około -2 st. Celcjusza na zachodzie kraju, a na wchodzie około -5 stopni - mówi nam dyżurny synoptyk IMiGW.

- Zacznie też mocniej wiać. Spodziewamy się porywistych podmuchów sięgających 90 km/h. A w Tatrach będzie to nawet 130 km/h! W połączeniu ze zwiększonymi opadami śniegu da to zamiecie śnieżne, co będzie uciążliwe dla kierowców. Prowadzący pojazdy powinni mieć się na baczności pod koniec tygodnia - podkreśla synoptyk.
ZOBACZ WIDEO: Narty na lodowcu. Sprawdzamy Maso Corto

Taka pogoda nie utrzyma się jednak długo. - W połowie kolejnego tygodnia spodziewane jest ocieplenie. Te zmiany spowodują skoki ciśnienia atmosferycznego - mówi ekspert IMiGW.

d4414f1

Jak zmiany ciśnienia mogą wpływać na nasze sampoczucie? - Nie ma dowodów na to, że ciśnienie atmosferyczne w wyraźny sposób wpływa na nasze zdrowie. Są osoby, które czują się gorzej przy zmianach pogody, jednak kwestia reakcji na zmiany ciśnienia jest bardzo indywidualna. Poza tym ból głowy czy senność może też wynikać z ogólnego obniżenia nastroju z powodu braku przewidywalności tego, co zobaczymy za oknem - mówi nam kardiolog Piotr Gryglas.

- Jeżeli ktoś nie czuje się najlepiej w te dni to warto, żeby postawił na relaks. Spacer, gorąca kąpiel czy kubek gorącej kawy mogą pomóc przetrwać złe samopoczucie - posumowuje Gryglas.

d4414f1

Podziel się opinią

Share
d4414f1
d4414f1
Więcej tematów