Trwa ładowanie...
d1xwi6o

Zamiecie i siarczyste mrozy już tej nocy. IMWG wydało ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców zachodniej, południowej oraz północno-wschodniej Polski przed atakiem zimy. W najbliższych dniach wystąpią tam mrozy, zamiecie i silne wiatry. Alert obowiązuje do 17 stycznia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na południu kraju temperatura spadnie nawet do -18 stopni
Na południu kraju temperatura spadnie nawet do -18 stopni (Shutterstock.com)
d1xwi6o

Ostrzeżenie przed mrozami będzie obowiązywało w w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Miejscami temperatura powietrza spadnie tam dziś w nocy nawet do -18 st. W kolejnych dniach oprócz mrozów mieszkańcy południowej Polski będą musieli uważać również na porywisty wiatr, który będzie wiał z prędkością od 35 km/h do 45 km/h,, a w porywach osiągnie nawet 80 km/h.

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnymi wiatrami również dla województwa śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Na obszarze ostatniego z nich wystąpią także zawieje i zamiecie śnieżne. We wtorek zagrożone porywistym wiatrem będą także województwo śląskie i świętokrzyskie. W środę na marznące opady powinni uważać natomiast mieszkańcy województwa pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Wszystkie ostrzeżenia dotyczą zagrożeń pierwszego stopnia, co oznacza, że zjawiska meteorologiczne "mogą powodować szkody materialne i zagrożenie dla życia". IMGW zaleca ostrożność oraz "śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

d1xwi6o

Zobacz także: "Alkoholu zimą na powietrzu nie powinniśmy pić". Ratownik medyczny nie ma wątpliwości

d1xwi6o

Podziel się opinią

Share
d1xwi6o
d1xwi6o
Więcej tematów