Trwa ładowanie...
d1ktllc

Zamiast Poniatowskiego - Lech Kaczyński. Kontrowersyjny pomysł na pomnik smoleński

PiS ma nowy pomysł na lokalizację pomnika Lecha Kaczyńskiego. Partia rządząca rozważa usunięcie pomnika księcia Poniatowskiego sprzed Pałacu Prezydenckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamiast Poniatowskiego - Lech Kaczyński. Kontrowersyjny pomysł na pomnik smoleński
(Wikipedia)
d1ktllc

- Trudno to sobie rzeczywiście wyobrazić - z rozbrajającą szczerością tłumaczy w rozmowie z dziennikarzem TVN poseł Jacek Sasin. Dodaje jednak, że taki pomysł faktycznie istnieje. Politykom PiS zależy na tym, żeby pomnik tragicznie zmarłego prezydenta stanął na Krakowskim Przedmieściu, najlepiej w okolicy pałacu. Jednak brakuje miejsc, w których można taki monument postawić.

Dlatego wśród dyskutowanych pomysłów pojawił się ten, zgodnie z którym należałoby figurą Lecha Kaczyńskiego zastąpić pomnik Poniatowskiego. O komentarz poproszono także przewodniczącego PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Ten przyznał się do zaniedbań rządów PO-PSL. - Błędem było nie postawienie tych pomników zaraz po katastrofie smoleńskiej. Trzeba było postawić jeden, wspólny pomnik na Krakowskim Przedmieściu i skończyłaby się ta dyskusja - podsumowuje. Od razu jednak dodaje: - Oczywiście nie w tym miejscu.

d1ktllc

Podziel się opinią

Share
d1ktllc
d1ktllc
Więcej tematów