Trwa ładowanie...
d1r1r1h

Zamiast choinki pod Oknem Papieskim - świerk na dziedzińcu

Nie będzie nowej choinki pod Oknem Papieskim w Krakowie w miejsce zniszczonej w sobotę przez wiatr. Udekorowany zostanie za to świerk rosnący na dziedzińcu krakowskiej kurii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sobotę wiatr przewrócił choinkę pod Oknem Papieskim w Krakowie
W sobotę wiatr przewrócił choinkę pod Oknem Papieskim w Krakowie (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d1r1r1h

"W związku ze zniszczeniem przez silny wiatr choinki pod Oknem Papieskim, które miało miejsce w dniu 20 grudnia, kardynał Stanisław Dziwisz podjął decyzję o udekorowaniu świerka, który został zasadzony ku czci św. Jana Pawła II na dziedzińcu Domu Arcybiskupów Krakowskich. Do dekoracji bożonarodzeniowego drzewka zostaną wykorzystane ozdoby z powalonego drzewa" - zawiadomiła krakowska kuria w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej krakowskiej diecezji.

21-metrowa choinka została przewrócona przez silny wiatr w kilka godzin po tym, jak światełka w obecności licznie zebranych dzieci uroczyście zapalił na niej kard. Stanisław Dziwisz. Drzewo uszkodziło dwa samochody, ale nikt nie został ranny.

Strażacy pocięli drzewko na części i usunęli, ponieważ zostało połamane i nie nadawało się do ponownego postawienia.

Była to ósma bożonarodzeniowa choinka, jaka stanęła pod Papieskim Oknem.

Choinka pod Oknem Papieskim nawiązuje do tradycji stawiania świątecznych drzewek Janowi Pawłowi II na placu św. Piotra w Rzymie. Pierwsza choinka pojawiła się tam na Boże Narodzenie w 1982 r.

d1r1r1h

Podziel się opinią

Share
d1r1r1h
d1r1r1h
Więcej tematów