Trwa ładowanie...
d1aa4k2

Zamiana noworodków we francuskim szpitalu. Gigantyczna suma odszkodowania

Prawie dwa miliony euro odszkodowania przyznał sąd w Grasse na południu Francji za zamianę noworodków. Pieniądze musi wypłacić klinika położnicza w Cannes.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamiana noworodków we francuskim szpitalu. Gigantyczna suma odszkodowania
(PAP/EPA)
d1aa4k2

Sąd nakazał prywatnej klinice w Cannes zapłacenie po 400 tys. euro dwóm kobietom, które w 1994 roku zostały zamienione po narodzinach i trafiły do niewłaściwych rodziców. Ogółem członkowie obu poszkodowanych rodzin mają otrzymać od szpitala ok. 1,9 mln euro.

Rodziny podmienionych dziewczynek - dziś 20-letnich kobiet - domagały się odszkodowania w wysokości ponad 12 mln euro, co jak na standardy francuskiego orzecznictwa sądowego stanowi sumę astronomiczną.

Zamiana miała miejsce 20 lat temu, kiedy to na świat przyszły dwie dziewczynki. Położna wydała noworodki nie tym matkom, które je urodziły. Dziewczynki chorowały na żółtaczkę fizjologiczną i zostały umieszczone w tym samym inkubatorze. Żadna z nich nie miała bransoletki z nazwiskiem pozwalającym na ustalenie ich tożsamości.

d1aa4k2

Błąd szpitala odkryto 10 lat po narodzinach dziewczynek dzięki testom DNA. Rodziny nigdy nie dążyły do naprawienia pomyłki.

Za pomyłkowe przekazanie noworodków niewłaściwym rodzinom winę ponosi zajmująca się nimi pielęgniarka, która borykała się z uzależnieniem od alkoholu.

Dziewczynki nigdy nie poznały swoich biologicznych rodziców.

Zobacz wideo. Dowiedzieli się, że zmarły 92-latek był milionerem

d1aa4k2

Podziel się opinią

Share
d1aa4k2
d1aa4k2
Więcej tematów