Trwa ładowanie...

Zamachowcy z Paryża wykorzystali do komunikacji PlayStation 4

Nie VoIP, Facebook Messenger, Google Chat, WhatsApp, ale PlayStation 4 - to nowe narzędzie komunikacji dla terrorystów. Z raportów wynika, że zamachowcy z Francji porozumiewali się dzięki najbardziej popularnej konsoli do gier na świecie - donosi techworm.net.
Share
Konsola PS4
Konsola PS4Źródło: PAP/EPA, Fot: MICHAEL NELSON
dqu2yzd

Terroryści mieli nie tylko nowoczesną broń i amunicję, ale otrzymali także szerokie wsparcie logistyczne. "Koordynacja tak szerokiego ataku wymagała komunikacji poza kanałami monitorowanymi przez służby 24 godziny przez siedem dni tygodnia. Tymczasem belgijska policja odnalazła konsolę Playstation 4 w mieszkaniu w Brukseli, gdzie zatrzymano osobę podejrzaną o współpracę z zamachowcami" - zauważa serwis, który monitoruje bezpieczeństwo.

O tym, że konsola służy ISIS do komunikacji przekonany jest również belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon. - Playstation 4 jest jeszcze trudniej monitorować niż WhatsApp - powiedział Jambon reporterom tygodnika "Bulletin".

Eksperci przyznają, że systemy głosowe PlayStation 4, oparte na protokole IP mogą służyć terrorystom do wysyłania wiadomości. Zaznaczają, że nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób konsole faktycznie pomogły terrorystom podczas paryskich ataków.

W serii zamachów terrorystycznych w Paryżu zginęło 129 osób, ponad 352 są ranne, w tym 99 w stanie krytycznym - to najnowszy bilans tragedii, która wstrząsnęła Francją. Do ataków oficjalnie przyznało się Państwo Islamskie.

dqu2yzd

Podziel się opinią

Share
dqu2yzd
dqu2yzd
Więcej tematów